עדן לפני מותו: "אם יבוא מחבל - אדפוק לו הנשק בראש"

בשיחה שקיים טוראי עדן אטיאס כשלושה שבועות לפני מותו עם אחד מחבריו, סיפר החייל הטרי שרק גויס לצה"ל על שאיפותיו לשרת כלוחם. "תשמור עלינו", ביקש ממנו החבר. "אל תדאג", השיב עדן בציניות, "יש לי M-16 בלי כדורים". עם היוודע דבר מותו שאל החבר בזעזוע: "למה לא דפקת לו את הנשק בראש, למה?"

כשבוע לאחר גיוסו לצה"ל, שוחח טוראי עדן אטיאס, החייל שנרצח היום (ד') בפיגוע לאומני, עם אחד מחבריו ברשת החברתית פייסבוק וסיפר לו על אכזבתו הרבה לנוכח העובדה שלא גויס למשמר הגבול כפי שקיווה - ושובץ לטירונות כלל-צה"לית. במהלך השיחה, ביקש החבר מעדן: "תשמור עלינו". עדן השיב: "אם יבוא מחבל - אדפוק לו את ה-M-16 בראש". היום, עם היוודע דבר מותו של עדן, קיבלה השורה הזו משמעות מצמררת, כשחברו שאל בזעזוע: "למה לא דפקת לו את ה-M-16 בראש עדן, למה?"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השיחה ביניהם, שהתקיימה לפני כשלושה שבועות, שאל חברו של עדן האם האחרון כבר גויס לצה"ל. "התגייסתי לפני שבוע", השיב עדן וצירף לתשובתו סימן של פרצוף עצוב. חברו שאל היכן שובץ, ועדן סיפר: "רציתי מג"ב, לא ממש מעניין אותם (את הצבא), אבל בינתיים אני בטירונות כלל-צה"לית ויש מצב גדול שאהיה בקרבי אחרי הטירונות".

"אם יבוא מחבל - אדפוק לו הנשק בראש" (פייסבוק)

לקראת סוף השיחה בין השניים ולנוכח העובדה שעדן לא שובץ בתפקיד קרבי, ביקש ממנו חברו בבדיחות הדעת לשמור עליו. עדן, בתגובה, השיב לו בנימה צינית כי בצבא סיפקו לו נשק מסוג M-16 "בלי כדורים", ואמר שיוכל להתגונן מפני מחבל על ידי כך שיחבוט בו באמצעותו.

היום, זמן קצר לאחר היוודע דבר מותו של עדן בפיגוע הדקירה בתחנה המרכזית בעפולה, פרסם החבר את תמליל השיחה ביניהם בעמודו האישי ברשת החברתית, וספד לו: "אני לא מאמין, אני באמת לא מאמין. אני קורא את זה ופשוט בוכה עכשיו".

החשוד בדקירה (חדשות 2)

פרסום תמליל השיחה בין עדן לחבר גרר אחריו תגובות רבות ושיתופים רבים של מקורבים לחייל, שהביעו זעזוע עמוק. "כמה כוח יש למילים", אמרה חברה משותפת לשניים. "זה מצמרר", הוסיפו אחרים.

"לקחו לי חלק מהלב". נחום (חדשות 2)

משפחתו של עדן: "אנחנו בחלום רע"

ניב נחום, בן שכבתו וחבר קרוב של עדן, קיבל את ההודעה על הפיגוע בזמן שהיה בעבודה. "קיבלתי הודעה שנפצע חייל אנושות וקיוויתי שזה לא הוא", סיפר. מאוחר יותר, הבין לרוע המזל שמדובר בעדן.

נחום סיפר על חבר אהוב, שקט, שאהב לעסוק במוזיקה והתגייס לפני שבועיים בלבד לאחר שבמהלך חודשי הקיץ נסע עם עוד חבר לטיול טרום גיוס בבורגס. "אני מרגיש שלקחו לי חלק מהלב", אמר נחום. "זו מכה קשה ובלתי נתפסת. זה יכול היה לקרות לכל אחד. לכל חייל. גם לי".

דודתו של עדן, שרית לוי, הספיקה לראות אותו אמש. "פגשתי את עדן אתמול בלילה והוא אמר לי שביום שישי יגיע מהטירונות", סיפרה. "לעדן היו תוכניות, לימודים ודברים שרצה לעשות. הוא רצה לתרום ולשרת במג"ב או במשטרה צבאית. אמו, אחותי, שמעה במקום העבודה שחייל נדקר וזו הייתה תחושה של אמא שזה הוא. אנחנו חיים בעיר שיש בה דו קיום בין יהודים לערבים. אני לא חושבת שזה משהו כוללני ולא רוצה להיכנס לעניינים כאלה. אנחנו מתמקדים בכאב הגדול".

עדן אטיאס יובא למנוחות הלילה בשעה 23:00 בבית העלמין הצבאי בנצרת עילית.

פיגוע דקירה בעפולה - הסיקור המלא:

הפיגוע בעפולה: "אביו של המחבל נעצר"

פיגוע בעפולה: חייל נדקר למוות באוטובוס

החייל לא ענה, האם התמוטטה