משפחתו של עדן: "אנחנו בחלום רע"

בני משפחתו וחבריו של עדן אטיאס, שנהרג בפיגוע הדקירה באוטובוס בעפולה, מתקשים לעכל את בשורת המרה שניחתה עליהם. "עדן אהב את הצבא ורצה להתקדם בו", אמר אחד מחבריו הטובים. "לקחו לי חלק מהלב"

חבריו, קרוביו ובני משפחתו של טוראי עדן אטיאס, שנדקר היום (ד') למוות בתחנה המרכזית בעפולה, מתקשים לעכל את רוע הגזירה. החל משעות הצהריים התאספו רבים מהם סמוך לבית המשפחה, מנסים לנחם אחד את השני. קרוביו שרטטו קווים לדמותו של החייל, שעליו סיפרו כי היה בחור צנוע ושקט שאהב את הצבא, עם הרבה חלומות ושאיפות. עדן יובא למנוחות הלילה בשעה 23:00 בבית העלמין הצבאי בנצרת עילית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניב נחום, בן שכבתו וחבר קרוב של עדן, קיבל את ההודעה על הפיגוע בזמן שהיה בעבודה. "קיבלתי הודעה שנפצע חייל אנושות וקיוויתי שזה לא הוא", סיפר. מאוחר יותר, הבין לרוע המזל שמדובר בעדן.

נחום סיפר על חבר אהוב, שקט, שאהב לעסוק במוזיקה והתגייס לפני שבועיים בלבד לאחר שבמהלך חודשי הקיץ נסע עם עוד חבר לטיול טרום גיוס בבורגס. "אני מרגיש שלקחו לי חלק מהלב", אמר נחום. "זו מכה קשה ובלתי נתפסת. זה יכול היה לקרות לכל אחד. לכל חייל. גם לי".

"לקחו לי חלק מהלב". אטיאס (חדשות 2)

"סיימנו ביחד את התיכון אחרי שלמדנו שש שנים ביחד", הוסיף נחום. "בילינו בטיול שאחרי סיום הלימודים ולא חשבתי שזה מה שיקרה אחרי שבילינו ככה. הייתי בטקס ההשבעה שלו. מצמרר שגם אני יכולתי להיות שם במקומו. עדן רצה להתקדם בצבא ואהב את הצבא. הוא רצה להיות במג"ב".

"היו לעדן תוכניות לעתיד"

דודתו של עדן, שרית לוי, הספיקה לראות אותו אמש. "פגשתי את עדן אתמול בלילה והוא אמר לי שביום שישי יגיע מהטירונות", סיפרה. "לעדן היו תוכניות, לימודים ודברים שרצה לעשות. הוא רצה לתרום ולשרת במג"ב או במשטרה צבאית. אמו, אחותי, שמעה במקום העבודה שחייל נדקר וזו הייתה תחושה של אמא שזה הוא. אנחנו חיים בעיר שיש בה דו קיום בין יהודים לערבים. אני לא חושבת שזה משהו כוללני ולא רוצה להיכנס לעניינים כאלה. אנחנו מתמקדים בכאב הגדול".

מיכאל ג'ינו, בעל עסק בנצרת עילית, היה מעסיקו של אטיאס לפני גיוסו וסיפר על "בחור חרוץ, שחלם לעסוק במוזיקה גם בעת שירותו הצבאי. הוא היה ילד צנוע, שלא פגע מעולם בזבוב. כל העימותים הפוליטיים היו רחוקים ממנו".

ימים ספורים לפני המקרה העלה אטיאס תמונה לחשבון האינסטגרם שלו, שבה הוא נראה עם מדים ונשק והוסיף את הכיתוב שהופך כעת למצמרר: "צרות הבאתי לעצמי".

"אין אוויר לנשום. פשוט קשה לעכל שרק אתמול דיברנו", כתבה אחת מחברותיו של עדן בפייסבוק עם היוודע הבשורה על מותו. "רק לפני שלושה שבועות הוא התגייס", סיפרה חברה אחרת וחבר נוסף ציין: "הוא היה בן אדם נשמה".

פיגוע דקירה בעפולה - הסיקור המלא:

הפיגוע בעפולה: "אביו של המחבל נעצר"

פיגוע בעפולה: חייל נדקר למוות באוטובוס

החייל לא ענה, האם התמוטטה