אהרונוביץ': נבצע מעצרים מנהליים נגד ארגוני הפשיעה

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מתחייב לפעול בעוצמה נגד ארגוני הפשיעה שמטילים את אימתם בשבועות האחרונים על הציבור בישראל. "הכוונה שלנו היא להוציא אותם מהרחובות", הבהיר בכנס אילת לעיתונות

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מתייחס היום (ג') לניסיונות החיסול האחרונים ואומר כי המשטרה עשויה לצאת בשורה של מעצרים מנהליים נגד בכירים בארגוני הפשיעה. "הכוונה שלנו היא להוציא אותם מהרחובות, אני צריך לדאוג לאזרחים ולא להם", אמר אהרונוביץ' בכנס העיתונות באילת. את דבריו של אהרונוביץ' העברנו בשידור חי בחדשות 2 Online.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר אהרונוביץ' הדגיש את החשיבות שבמאבק בארגוני הפשיעה, זאת במטרה להשיב את תחושת הביטחון לאזרחים. "זו מלחמה ובמלחמה הזו ננצח, אני אומר את זה לקציני המשטרה", הדגיש השר. "יום לפני הפיצוץ במכונית הפרקליט, ישבנו ודיברנו על המלחמה הזו ואמרתי להם שזה יגיע, וזה הגיע ומזל שהוא לא נהרג".

עוד התייחס השר אהרונוביץ' בדבריו לבעיית הפליטים והמסתננים ששוהים באופן בלתי חוקי בישראל. "יש בעיה אמיתית בתל אביב, בעיקר באזור התחנה המרכזית הישנה, אני מבקר שם לעיתים קרובות, התושבים צודקים שהם רוצים שם שקט", אמר השר. "מאז שהבעיה התעוררה, תגברנו את התחנות באזור ושמנו שם קרוב ל-200 שוטרים להגברת תחושת הביטחון, אבל עדיין יש מקרי אלימות".

לדברי אהרונוביץ', שחרור המסתננים מכלא סהרונים עלולה לגרום להצפה של רחובות דרום תל אביב. "קיבלתי משימה להקים כלא שאני לא יודע איך הוא יראה בסוף הדרך, אבל הוא נקרא כלא פתוח, אני קורא לו חצי פתוח, אבל הם יצאו מכלא סהרונים ויעברו לשם", סיפר השר. "הם ייצאו לעבודה ויחזרו לשם, הם יקבלו כל מה שהם צריכים במתקן, הם יעבירו כרטיס בבוקר לפני שהם יצאו לעבודה, יעבירו כרטיס בצהריים וכרטיס בערב, כך 1400 איש".

מפכ"ל המשטרה, היום (חדשות 2)

המפכ"ל דנינו: נילחם בארגוני הפשיעה

עוד קודם לכן, התייחס מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו גם הוא שורת ניסיונות החיסול האחרונים, ואמר כי הוא רואה בארגוני הפשיעה ארגוני טרור לכל דבר. "הטיפול בעניינם נמצא בסדר עדיפות גבוה ביותר", הדגיש המפכ"ל.

בפאנל בנושא "המשטרה ואמון הציבור", הודה דנינו כי רצף האירועים האחרונים, בהם ניסיון חיסול הפרקליט בתל אביב, מעצרו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, וניסיונות החיסול ברחבי הארץ, יוצרים תחושה של חוסר ביטחון בציבור הישראלי. "המשטרה לא תאפשר את הדבר הזה ולא תעבור על כך לסדר היום", הדגיש דנינו. "נקטע את רצף הפשיעה ונמשיך בלחימה נגד ארגוני הפשיעה. נעשה זאת באמצעות פעילות מרוכזת ומאומצת בכלל היחידות".

לדברי דנינו, בעקבות הפעילות המאומצת של המשטרה, נעצרו בעת האחרונה עבריינים רבים, בעוד אחרים ירדו למחתרת וברחו מהארץ. "גם שם ידינו הארוכה תשיג אותם, לא נרפה מהם ונמשיך במאבק הנחוש על מנת שארגוני הפשיעה ירגישו את הלחץ".

דנינו התייחס גם לבעיות התקציביות המקשות על המשטרה את המשך פעילותה נגד ארגוני הפשיעה. "מבקר המדינה קבע כי יש לתת למשטרה את הכלים הראויים למאבק בתופעה, האזרח שואף לחיים שקטים ושלווים ואני מאמין שתקציב ראוי יסייע משמעותית ללחימה בפשיעה", אמר המפכ"ל.