המפכ"ל: "ארגוני הפשיעה - ארגוני טרור לכל דבר"

בדיון בכנס אילת התייחס המפכ"ל דנינו לגל ניסיונות החיסול ובהם זה של הפרקליט הבכיר בת"א והבטיח מלחמה נחושה בארגוני הפשע: "ידינו הארוכה תשיגם, לא נרפה מהם ונמשיך במאבק הנחוש על מנת שירגישו את הלחץ"

על רקע אירועי השבועות האחרונים, המסמנים החרפה המלחמה בין ארגוני הפשיעה המקומיים, אומר היום (ג') מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו כי הוא רואה בארגוני הפשיעה ארגוני טרור לכל דבר. "הטיפול בעניינם נמצא בסדר עדיפות גבוה ביותר", הדגיש המפכ"ל. את דבריו בכנס העיתונות באילת העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפאנל בנושא "המשטרה ואמון הציבור", הודה דנינו כי רצף האירועים האחרונים, בהם ניסיון חיסול הפרקליט בתל אביב, מעצרו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, וניסיונות החיסול ברחבי הארץ, יוצרים תחושה של חוסר ביטחון בציבור הישראלי. "המשטרה לא תאפשר את הדבר הזה ולא תעבור על כך לסדר היום", הדגיש מפכ"ל המשטרה. "נקטע את רצף הפשיעה ונמשיך בלחימה נגד ארגוני הפשיעה. נעשה זאת באמצעות פעילות מרוכזת ומאומצת בכלל היחידות".

על המטען שהתפוצץ ברכבו של בכיר בפרקליטות תל אביב ביום חמישי האחרון אמר דנינו: "מדובר באירוע חמור ביותר, שלאור חומרתו החקירה מנוהלת ביחידת להב 433 ומוצבת בראש סדר העדיפויות הארגוני. אנו נעשה הכול על מנת להניח ידנו על המבצעים על שולחיהם. לאורך שנים רבות, מופנים איומים כלפי גורמי אכיפה בניסיון לרפות ידיהם, מלבצע מלאכתם. אך הדבר לא יעלה בידם. אנו נמשיך במלחמתנו הנחושה, ללא מורא ובמלוא העוצמה".

"משטרת ישראל רואה את ביטחונו של האזרח כיעד מרכזי, וזה הדבר היחיד שמנחה אותנו, ולא כפי שמנסים גורמים שונים לפרש את המהלכים שנעשים כמהלכי ראווה כביכול", הדגיש המפכ"ל. "בסופו של יום, ניווכח כולנו שלא מדובר במהלכי ראווה, אלא בעבודה מקצועית ורצינית, כפי שמצופה מאתנו לעשות בעת הזו ובכלל".

לדברי דנינו, בעקבות הפעילות המאומצת של המשטרה, נעצרו בעת האחרונה עבריינים רבים, בעוד אחרים ירדו למחתרת וברחו מהארץ. "גם שם ידינו הארוכה תשיג אותם, לא נרפה מהם ונמשיך במאבק הנחוש על מנת שארגוני הפשיעה ירגישו את הלחץ".

דנינו התייחס גם לבעיות התקציביות המקשות על המשטרה את המשך פעילותה נגד ארגוני הפשיעה. "מבקר המדינה קבע כי יש לתת למשטרה את הכלים הראויים למאבק בתופעה, האזרח שואף לחיים שקטים ושלווים ואני מאמין שתקציב ראוי יסייע משמעותית ללחימה בפשיעה", אמר המפכ"ל.

ניסיון החיסול בת"א, שבוע שעבר (פלאש 90)

אמצעי לחימה נחשפו בלב שכונת מגורים בעפולה

רק הבוקר, הותר לפרסם כי המשטרה חשפה לאחרונה מצבור גדול של אמצעי לחימה הכוללים חומרי חבלה, חומרי רסס, מערכות הפעלה למטענים ופריטים נוספים שהוסלקו מתחת לבניין בלב שכונת מגורים, סמוך למבנה ציבורי גדול בעפולה.

גורם במשטרה אמר כי מדובר באירוע חמור, הממחיש את החשיבות של המאבק בארגוני הפשיעה: "הפעילות סיכלה את האפשרות של הגורמים הפליליים להפעיל את האמצעים שנתפסו, ומנעה פגיעה בחיי אדם ובחפים מפשע".