הראל בן ה-6 נפטר אחרי מאבק בסרטן: "כמה סבלת"

מאות ליוו בדרכו האחרונה את הראל דבוש בן ה-6 שהלך לעולמו, אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן, בזמן חופשה משפחתית באילת. "זה לא פייר, כמה סבלת מסכן שלי", ספדה לו אמו. הבשורה העצובה על מותו הגיעה למרות שיפור יחסי במצבו בתקופה האחרונה, לאחר טיפולים מיוחדים שעבר בבית חולים בפילדלפיה

סוף עצוב למאבק הממושך:בני משפחה וחברים ליוו היום (ב') בדרכו האחרונה את הראל דבוש, בן ה-6, שהלך לעולמו לאחר מלחמה ארוכה במחלת הסרטן. הראל נפטר במהלך חופשה משפחתית באילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמו של הראל, אביגיל, ספדה לו במהלך הלווייתו בבית העלמין בבאר שבע. "זה לא פייר, כמה סבלת מסכן שלי", מיררה בבכי האם מעל קברו של בנה הקטן. "אפילו בן אדם מבוגר לא יכול היה לעבור את מה שאתה עברת", המשיכה האם. "זה לא הוגן, איך אפשר לאבד ילד כזה תמים עם כזאת שמחת חיים?".

לפני כשלוש שנים חלה הראל בסרטן מסוג נוירובלסטומה - סוג נדיר של המחלה, שאין לו כיום טיפולים יעילים בישראל. בחודש פברואר האחרון טסו הראל ואביו שי לפילדלפיה על מנת לעבור טיפול ניסיוני בבית החולים היחיד בעולם שבו ניתן טיפול לסרטן מסוג זה.

אמו של הראל, אביגיל, נשארה אז בבאר שבע, ונכנסה לחדר הלידה שבוע אחרי הפרידה מהם. הראל ואביו כבר היו בביתם החדש באמריקה כשאביגיל ילדה את לינוי, אחותו החדשה של הראל. מיד לאחר הלידה טסה אביגיל עם הבת החדשה, ומשפחת דבוש התאחדה לבסוף בפילדלפיה, שם הם גרו עד לאחרונה. בחודשים האחרונים חלה החמרה במצבו, למרות עזיבת המשפחה לפילדלפיה לטובת טיפולים שנועדו להציל את חייו של הראל.

מאות אלפי שקלים גויסו לטובת המאבק

משפחת דבוש נאלצה לעבור לפילדלפיה לאחר שכל הטיפולים בארץ לא עזרו, ומצבו של הראל החמיר מאוד. בתחילה, הטיפול היקר והניסיוני בשבילו עקרה משפחת דבוש מהארץ עבד, ומצבו של הראל השתפר מאוד. הטיפולים הראו על הצלחה והגידול בראש כבר נעלם. עם זאת, הטיפול היה אמור להימשך רק חמישה חודשים, אבל בגלל שהראל הגיב היטב לתרופה, הרופאים אמרו למשפחת דבוש שייאלצו להישאר עוד שנה בפילדלפיה.

מאות אלפי שקלים גויסו. הראל דבוש ז"ל (פייסבוק)

עמותת "להושיט יד" עזרה לגייס את הכסף הרב שכרוך במעברה של המשפחה לאמריקה, ובמהלך השנה האחרונה יצאה המשפחה בקמפיין גיוס תרומות להצלת חייו של הראל. בשנה שעברה יצאה המשפחה בבקשה מהציבור לגייס כ-350 אלף שקלים לטובת הטיפולים היקרים בארצות הברית. בחודש פברואר האחרון נפתחה קבוצת הפייסבוק "מצילים את הראל", שנועדה לערוך מכירות פומביות לגיוס כספים למען המאבק.