שביתה: ממחר אין טסטים לנהיגה

ועד בוחני הנהיגה מוחה על כך שלא מגיעים לסיכום על תנאי העסקת הבוחנים. "אני קורא למנכ"ל משרד התחבורה לזנוח את מדיניות הסחבת ולהיכנס עמנו למשא ומתן", אמר יו"ר ועד בוחני הנהיגה אייל אביאב. שר התחבורה מאיים: נפריט גם את הטסטים

אין מבחני נהיגה. ארכיון (שי פוקס)

לאחר שכשלו הניסיונות להגיע לפשרה על תנאי העסקתם, ועד בוחני הנהיגה הודיע כי החל ממחר (ג') לא יתקיימו מבחני נהיגה, טסטים, בישראל. "אנו מצרים על כך שהאזרחים הפכו לשבויי הסחבת של משרד התחבורה", אמר יו"ר הסתדרות עובדי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחאת הבוחנים החלה לפני כשבועיים. מאז הם מוחים על תנאי העסקתם וטוענים שמשרד התחבורה אינו נענה לדרישותיהם לקיים משא ומתן. מחאה זו הגיע לשיא כאשר בשבוע בעבר ערכו הבוחנים הפגנה מול משרד התחבורה בירושלים.

"ניסיונות ההידברות העקרים עם משרד התחבורה, מבטאים את גישתם", אמר אריאל יעקבי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה. "לא ניתן יד לפגיעה בזכויות העובדים ונעניק את כל הגיבוי האפשרי לבוחנים ולוועד הבוחנים".

יו"ר ועד בוחני הנהיגה אייל אביאב קרא למנכ"ל משרד התחבורה להיכנס למשא ומתן. "עלינו להגיע לפתרון מהיר ונוח עבור בוחני הנהיגה על מנת למנוע פגיעה מתמשכת בציבור לומדי הנהיגה בישראל", אמר.

שר התחבורה ישראל כץ הגיב להחלטה לפתוח בשביתה בעמוד הפייסבוק שלו. "די. נמאס מהתנהגות בוחני הנהיגה", כתב כץ. "במקום לתת שירות ראוי הם מארגנים עיצומים ושביתות ופוגעים בצעירים שמחכים לבחינות. המשרד עשה הכל כדי ללכת לקראתם, אבל נראה שהם פועלים משיקולים זרים".

כץ הודיע כי הנחה את מנכ״ל משרדו לגבש תכנית להפרטת הטסטים, כמו במבחני התאוריה ובמבחני הרישוי לרכב. "כל אחד יוכל לגשת תוך יום", אמר כץ. "תחרות חופשית בלי תורים ובלי ביורוקרטיה".