"התקשורת תפסה צד בסיקור הבחירות המקומיות בבית שמש"

יו"ר מפלגת ש"ס אריה דרעי נבחר לפתוח את יומו השני של כנס אילת לעיתונות, זאת לרגל הפאנל שעסק הבוקר בחרדים בתקשורת. במהלך הדיון התייחס דרעי לסוגיות שונות שהעסיקו את העולם החרדי בכלל ואת מפלגת ש"ס בפרט. "התקשורת הייתה בצד אחד: בני האור אל מול בני החושך", אמר על סיקור הבחירות המקומיות בבית שמש

"בני האור מול בני החושך". דרעי, הבוקר (חדשות 2)

יו"ר מפלגת ש"ס, ח"כ אריה דרעי, פתח הבוקר (ב') את יומו השני של כנס אילת לעיתונות 2013 ונאם בפתח הדיון אודות החרדים בתקשורת. "בנוגע לסיקור הבחירות בבית שמש", אמר דרעי, "התקשורת הייתה באופן חד משמעי בצד האחד: בני האור אל מול בני החושך". את הדיון העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דרעי המשיך והתייחס לבחירות המקומיות הטעונות בבית שמש: "בנוגע לזיופים, יש משטרה שחוקרת", הדגיש דרעי. "שתחקור, אבל אין ספק שיש כאן מאבק תרבותי ובגלל שהיא מזדהה עם צד אחד באופן מובהק אז זה מקבל ביטוי חזק בחדשות".

"חשבנו שהוא יתאים יותר". משה ליאון (חדשות 2)
דרעי לא פסח גם על הבחירות המקומיות בירושלים ועל תמיכתו במשה ליאון שהפסיד במירוץ לראשות העירייה: "אמרתי ואני חוזר: ניר ברקת הוא לא צורר היהודים. הוא היה שותף שלנו וימשיך להיות שותף שלנו. חשבנו שמשה ליאון יתאים יותר. עלינו במועצת העיר מארבעה לחמישה מנדטים. אנחנו כעת המפלגה המחוזרת ביותר על ידי הקואליציה".

בהמשך דבריו התייחס דרעי גם לעתידה של מפלגת ש"ס על רקע פטירתו של מנהיגה הרוחני, הרב עובדיה יוסף. "הרב עובדיה וש"ס אחד הם", אמר דרעי. "מתחיל משהו חדש, אני עדיין לא יודע לאן אנחנו מתקרבים, לישראליות או לחרדיות, אז ראשית צריכים לבדוק מהי ישראליות".

"הרב עובדיה וש"ס אחד הם". הרב עובדיה יוס (כיכר השבת)
"קווי היסוד של ממשלת ישראל הם הדרת החרדים ופגיעה בחלשים", תקף דרעי את ממשלת נתניהו השלישית. "אם זה ישתנה, אז נוכל לשתף פעולה עם כל אחד. ידיי מושטות לכל שותפות. יש בעיות רבות שמונחות לפתחנו, ואני מוכן לשבת בכל שולחן עגול ולנסות למצוא פתרונות, אבל זה בתנאי שכל אחד לא יתנשא מעל חברו, אלא יקבל אותו בצורה נקייה עם התרבות שלו והמסורת שלו".

הערב: פרס מפעל חיים לאורי אבנרי ואריה גולן

הכנס, במלון הרודס, נערך זו השנה השביעית על ידי אגודת העיתונאים בתל אביב, ונחשב לאחד האירועים המרכזיים של העיתונות בישראל. המשתתפים בו דנים בין השאר במעורבות התקשורת בבחירת נגיד בנק ישראל, במחנות בתקשורת בפרשת אשכנזי, ברשתות החברתיות מול התקשורת המסורתית, במכת צווי איסור הפרסום, בהטרדות המיניות בכלי תקשורת ועוד.

הערב ייערך האירוע המרכזי של הכנס, ובו יוענקו פרסי מפעל חיים של כנס אילת לעיתונות, לעיתונאים הוותיקים אורי אבנרי ואריה גולן על תרומתם לעיתונות הישראלית. בעבר זכו בפרסים העיתונאים דב יודקובסקי ז"ל, דן מרגלית, יעקב אחימאיר, ירון לונדון, מוטי קירשנבאום, סבר פלוצקר, חיים יבין ועוד.

במסגרת ערב הרדיו שייערך מחר, יחולקו פרסי הרדיו ופרס הרשות השנייה ע"ש רחל פרימור ז"ל. דן כנר יקבל פרס מפעל חיים, טל ברמן ואביעד קיסוס יקבלו את פרס הרדיו לתכנית האקטואליה הטובה ביותר, רבקה מיכאלי תזכה בפרס הרדיו לתכנית המלל שאינה אקטואליה, ירון אשבל יקבל את פרס הרדיו לתכנית המוסיקה ועוד.