הסוף לזריקת הסוכריות בבית הכנסת?

לרגל חודש הסוכרת הבינלאומי, הוציא הרב הראשי של מזכרת בתיה אפרים זלמנוביץ' פסק הלכה חדש, שלפיו יש להפסיק את המנהג המקובל בבתי הכנסת במהלך אירועים כמו בר מצווה ושבת חתן. "הרפואה המתקדמת קובעת כי צריכת יתר של סוכרים עלולה לגרום למחלת הסוכרת, שזו מחלה קשה ומסוכנת הגורמת לעודף רב של סוכרים בדם", אמר הרב

הסוף לזריקת הסוכריות? אילוסטרציה (פלאש 90)

פסק הלכה חדש של הרב הראשי של מזכרת בתיה אפרים זלמנוביץ' קובע כי יש להפסיק את המנהג המקובל בבתי הכנסת שבמסגרתו זורקים סוכריות בעת אירועים כמו בר מצווה ושבת חתן. פסיקת הרב באה בעידוד עמותת "מהיום" - הפורום הישראלי לאורח חיים בריא. יחד עם זאת, כדי "לא לצער את הילדים", מציע הרב לזרוק ממתקים ללא סוכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דברי הרב באים לרגל חודש נובמבר - חודש המודעות הלאומי למחלת הסוכרת. לדברי רבה הראשי של מזכרת בתיה, "הרפואה המתקדמת קובעת כי צריכת יתר של סוכרים עלולה לגרום למחלת הסוכרת, שזו מחלה קשה ומסוכנת הגורמת לעודף רב של סוכרים בדם".

בעבר, כך ציין הרב, נהגו הנשים לזרוק מעזרת הנשים על חתן הבר מצווה ממתקים בריאים, כמו אגוזים. יחד עם זאת, במרוצת השנים הן החלו לזרוק ממתקים עתירי סוכר.

פרופ' איתמר רז, יו"ר הפורום הישראלי לאורח חיים בריא, אמר: "חלון ההזדמנויות לחינוך הילדים לאורח חיים בריא ומופחת בצריכת הוא בעיקר בתקופת הילדות. הצורך לאכילה של דברי מתיקה הוא חשק שנרכש עם השנים. ככל שאתה חשוף יותר למתוק - כך קשה יותר להיגמל. זו התמכרות כמו כל דבר אחר".