ריבלין: "חושש ששפת האינטרנט האלימה תגלוש לחיים"

הנשיא ראובן ריבלין השתתף בפרויקט חינוכי למאבק בבריונות ובאלימות ברשת. "מעולם לא נתקלתי בשפה אלימה, גסה ודוחה כמו שפת הטוקבקיסטים", אמר ריבלין לתלמידים והודה כי לפני שהוא מחפש בגוגל, הוא רץ לבדוק באנציקלופדיה

ריבלין עם התלמידים, היום (מארק ניימן, לע"מ)

נשיא אנלוגי, בעולם דיגיטלי: נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ביקר היום (שלישי) במשרדי Google בתל אביב לכבוד יום האינטרנט הבטוח הבינלאומי. לצד חשיפת העדפתו לספרים על פני מחשבים, הזהיר ריבלין מפני השיח האלים ברשת: "אסור לנו לוותר על תרבות הדיון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבלין נפגש עם מנהלי גוגל תל אביב ועם כ-150 בני נוער המשתתפים בתוכנית "שומרי המסך" - שיתוף פעולה של גוגל ורשת "אורט" לקידום גלישה בטוחה בקרב בני הנוער.

הנשיא הודה לילדים ולאנשי גוגל ואמר בהתייחסו למאבק בבריונות ברשת כי "כמי שפעל שנים רבות בזירה הפוליטית, הייתי נוכח בוויכוחים ציבוריים נוקבים. הייתי שותף במחלוקות קשות וכואבות שנאמרו בהן מלים קשות, אך מעולם לא נתקלתי בשפה אלימה, בריונית, גסה ודוחה, כמו שפת הטוקבקיסטים באינטרנט".

"השפה הזאת היא אומנם ייחודית לרשת, אבל אני חושש שהיא לא מזהמת רק אותה, אלא גם מכתימה את הדיון הציבורי שלנו. אסור לנו לוותר על השפה המשותפת ועל מכנה ערכי משותף", הוסיף נשיא המדינה.

סלפי עם הנשיא (בר אוחנה)

"לא חיית רשת"

הנערים, שהציגו בפני הנשיא את הפעילות המבורכת, התרגשו מאוד מהמעמד ולא הסתירו זאת. כשסיפרה קלי מטבריה לנשיא כמה היא נרגשת, הוא ענה לה: "כך בדיוק אני מרגיש כשאני נדרש להדליק מחשב". בשלב זה אזרה קלי אומץ וענתה: "שנינו נצטרך להתמודד עם הפחדים שלנו היום".

"אני מבקש להתוודות בפניכם, בלחש בבקשה, ולהודות, שאני נשיא לא טכנולוגי. אני נשיא אנלוגי, בעולם דיגיטלי. כמו סבא וסבתא שלכם גם אני מעדיף לכתוב, בעקר בעט. אם אני צריך מידע, אני לא רץ מיד לרב 'Google', אני קודם כל בודק באנציקלופדיה. הרבה פעמים אני פשוט מתקשר, לנכד שלי, שמביא לי את המידע הכי מהיר וטוב. אז אני לא 'חיית רשת'. ולמרות זאת, אני מעודכן במה שקורה", סיכם ריבלין את המפגש - ואת גישתו לטכנולוגיה.