חיפושים אחר ישראלית שנעלמה בפיליפינים

בזמן סופת הטייפון שהכתה במדינה, נותק הקשר עם הגר קליין, ישראלית בת 23, שנסעה למדינה כדי להדריך בצלילה. משפחתה מבקשת עזרה בכל מידע שיכול להוביל למציאתה. "אנו יודעים שסופת הטייפון הכתה באי אליו נסעה", אמרה אחותה

הגר קליין. המשפחה מחפשת אחריה (באדיבות המשפחה)

נזקי הטייפון "הייאן" בפיליפינים הוביל להרס רב, קורבנות ונעדרים. בין מי שנותק עמו הקשר אחרי נזקי הסופה - גם ישראלים. משפחתה של הגר קליין, בת 23, מחפשת אחריה לאחר שנסעה לפיליפינים לפני שלושה שבועות ומאז יום חמישי האחרון נותק עימה הקשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגר טסה לפני כחודש וחצי לויטנאם והמשיכה במסעה לפיליפינים כדי להדריך בצלילה. "דיברנו איתה ביום חמישי האחרון והיא אמרה שיכול להיות שיהיו איתה קשיים בתקשורת", אמרה אחותה נועם קליין לחדשות 2 online.

המשפחה מספרת כי נסעה לעיירה בשם מלאפסאקו ומאז אבד איתה הקשר. "באיים ליד שמעתי שיש תקשורת, ורק באי שלה אין. אני יודעת שסופת הטייפון הכתה שם ואני מאמינה שהחשמל נפל", סיפרה האחות המודאגת. קליין אומרת כי למיטב ידיעתה משרד החוץ עורך מאמצים לאיתור אחותה.

אמה של הגר הוסיפה: "איבדנו את הקשר עם הגר במהלך הטייפון. אנחנו בטוחים שהכל בסדר אבל היינו רוצים לדעת כל פיסת אינפורמציה. אנא עזרו לנו עם כל מידע שיש לכם".

ממשרד החוץ נמסר כי הם מטפלים במספר פניות אודות נעדרים ישראלים בעקבות פגיעת הסופה הקשה בפיליפינים, ומטפלים בכל מקרה ומקרה בהתאם לנסיבותיו בעזרת השלטונות המקומיים.

אלפים נותרו ללא קורת גג (רויטרס)

לפחות 1,200 בני אדם נהרגו בסופת הטייפון "הייאן" שהכתה בפיליפינים ומוגדרת כסופה הגדולה ביותר בהיסטוריה. כאלף נהרגו בעיר טאקולבאן, ועוד כ-200 נהרגו במחוז סמאר שבמדינה.

"זאת הייתה סופה עצומה וחזקה במיוחד", סיפר קורי, עד ראייה שהיה על האי בוהול עם הגעת הסערה. "החוזק של הטייפון הזה הוא מדהים והדרך שבה הכה בכל הפיליפינים צריכה לעורר דאגה". "הבתים בפיליפינים עדינים ושבריריים במיוחד", הוסיף עד הראייה. "אנחנו חוששים שעשרות אלפי בתים נהרסו במהלך הסופה".

אזרחים מתפנים מאזור הסופה (רויטרס)

ג'סה ולנצואלה, תושבת אחד הכפרים בפיליפינים מיררה בבכי על בני משפחתה שנעדרים בעקבות הסופה. "אבי, אמי ובני נעלמו", סיפרה ולנצואלה לסוכנות הידיעות רויטרס. "לא הצלחתי להחזיק בידו של בני, וכעת הוא נעדר".

סופת "הייאן" היכתה בפיליפינים בשעות הבוקר של יום שישי ופגעה בעיקר באיים שבמרכז המדינה. בעירה טאקולבן שבמרכז הפיליפינים חוששים מאסון כבד, לאחר שמאות גופות נמצאו ברחובות. בעיר יש הרס רב, מאות בתים נעלמו כלא היו והרשויות מחכות שמזג האוויר יירגע כדי לעבור בין הרחובות בחיפוש אחר נפגעים.

הטייפון עזב את הפיליפינים היום כשהוא מותיר אחריו שובל של הרס, מפולות בוץ ושטפונות נרחבים. הסופה הסבה הרס לבתים, הפילה עמודי חשמל ופגעה בתשתיות התקשורת ברחבי המדינה. כעת חוששים ברשויות כי מספר ההרוגים עוד יעלה.