ההורים ישנו - בן 8 שוטט לבד ברחוב בלילה

עובר אורח נדהם לגלות ילד כבן 8 משוטט לבדו באמצע הלילה בנצרת עילית. האזרח דיווח למשטרה, ולאחר מאמצים ארוכים אותרו ההורים, שישנו ולא ידעו כי בנם יצא מהבית לבדו. המשטרה בודקת האם ההורים התרשלו בביצוע תפקידם, והילד נשאר בשעה זו בחזקת גורמי הרווחה בעיר

שוטט לבדו באמצע הלילה. אילוסטרציה (שאטרסטוק)

עירנותו של עובר אורח מנעה אסון: ילד בן שמונה נמצא משוטט לבדו בנצרת עילית, סמוך לשעה 02:30 בלילה, לאחר שאזרח דיווח למשטרה על המראה החריג. בזמן שהילד טייל לבדו, הוריו ישנו בביתם, וכעת נבדק החשד לרשנות מצידם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים שהגיעו למקום מצאו את הילד בלבוש חלקי, וניסו לתקשר עם הילד ללא הצלחה. גורמי הרווחה בעיר עורבו בפרשה, על מנת לסייע באיתור ההורים. השוטרים ורשויות הרווחה תשאלו שכנים ואזרחים נוספים, אך לא הצליחו לאתר את ההורים. עובדת סוציאלית הוזעקה על מנת לטפל בילד, והיא לקחה אותו לביתה.

אז כיצד אותרו ההורים? מהמשטרה מוסרים כי זהות ההורים והילד התבררה בזמן התדרוך לשוטרי משמרת הבוקר: אחד השוטרים, רס"ר עמוס גואטה, זיהה את תמונת הילד, ונזכר כי לפני שמונה חודשים הציל את הילד במהלך דליקה שאירעה בביתו. גואטה זכר את כתובת ביתה של המשפחה, ובעקבות כך הגיעו השוטרים לבית המשפחה. השוטרים גילו כי דלת הבית הייתה פתוחה לרווחה וההורים עדיין ישנו, ולא היו מודעים לכך שהילד שוטט לבדו ברחוב.

השוטרים עדכנו את ההורים על המקרה והעבירו אותם לתחנה לחקירה, וכעת נבדק האם מדובר בחשד לרשלנות. במהלך היום יוחלט האם הילד ישוב מיידית לרשות ההורים, או יושאר זמנית בידי גורמי הרווחה בעיר.