עימות בוועדה על בית שמש: המועמד שהפסיד בבחירות הניף שלטים

המועמד הדתי-לאומי שהפסיד בבחירות על ראשות עיריית בית שמש לא מוותר, וממשיך לטעון כי התוצאות זויפו. במהלך ישיבה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה פרץ עימות בין אלי כהן שביקש לעצור את הרחבת העיר, לבין תומכיו של ראש העיר המכהן, על רקע בניית דיור לציבור חרדי

הפגנת תושבים בבית שמש (צילום: יוסי זילברמ�%9)

גם שבועיים לאחר הבחירות המוניציפאליות הסוערות, הקרב בין התושבים החילונים והחרדים בבית שמש מסרב לגווע. בישיבת הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה התפתח עימות בין אלי כהן, המועמד הדתי-לאומי שהפסיד בבחירות המקומיות לבין אחד מתומכיו של ראש העיר המכהן משה אבוטבול, על רקע בניית יחידות דיור לציבור החרדי. חילופי הדברים החריפים בין השניים הופסק לבסוף על ידי כוחות משטרה שהגיעו למקום.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמה מתומכיו של כהן, תושבי עמק האלה ובית שמש, שהגיעו למחות על בניית 15 אלף יחידות דיור שמיועדות על פי התכנית לאוכלוסייה חרדית, נשאו שלטים שעליהם נכתב "זה הזמן לעצור את הדחפורים" ו"מצילים את בית שמש". זהו הדיון השלישי והקובע בעניין הזה, כשבסופו יוחלט האם בית שמש תשנה את צביונה הדמוגרפי.

הם מוחים על הרחבתה של שכונת רמת בית שמש המעורבת בשל החשש כי יחידות הדיור החדשות שייבנו ישמשו אך ורק חרדים, דבר שלטענת המתנגדים יפגע בתושבים החילוניים ויקטין אף יותר את מיעוטם היחסי בעיר.

"לא מדובר במלחמת דת, אנחנו רוצים שכולם יגורו כאן", אמר כהן בשיחה עם חדשות 2 Online. "אבל מדובר ב-15 אלף יחידות שישפיעו על עתידה של בית שמש בשעה שמתנהלת חקירת משטרה סביב חשד לזיוף בבחירות. אין מה לקיים כרגע דיון על הוספה של 100 אלף תושבים לעיר".

אלי כהן ומשה אבוטבול (יח"צ, יוסי זליגר)

"יש מתים שהצביעו - בוא נבדוק את זה"

כהן התייחס גם לביקורת הרבה, והאלימה לעיתים, לה הוא זוכה מתומכיו של אבוטבול בעקבות דרישתו למצות את חקירת הזיופים בבחירות: "ההתנפלות הזאת מאוד קשה לי. אומרים לי שאני גוי ונאצי, וכשאני אבחר ילדים חרדים יהיו בגטו. יש מתים שהצביעו, יש פתקים פסולים, יש תעודות זהות שנתפסו - אלה דברים שהם עובדות, בואו נבדוק אותם".

כמו שכבר אירע מספר פעמים מאז הבחירות, גם הערב (ה') תתקיים בבית שמש הפגנת תושבים התומכים בכהן, שנחשב למועמד מתון מול אבוטבול במירוץ. את המודעות הקוראות לאנשים לצאת ולהפגין עיצבו התושבים כמודעת אבל המודיעה על "פטירתם של הדמוקרטיה וטוהר הבחירות".

בבחירות לרשויות ניצח אבוטבול החרדי עם 51.6% מהקולות, בעוד אלי כהן הדתי-לאומי קיבל 46.5% מקולות המצביעים.