"הוזלה? טרם נקבע המחיר בחרמון"

המדינה הודיעה כי בעקבות חוזה ארוך טווח בין מנהל מקרקעי ישראל לחברת "הר חרמון" מחירי הכניסה לאתר יפוקחו ויוזלו בכ-30%, אך מנהל אתר החרמון אמר בתגובה כי "טרם הוחלט דבר, כולל מחירי הכניסה". "המציאות בה משאבי טבע מנוצלים לטובת גוף כלכלי ללא פיקוח חייבת להגיעה לסיומה", אמר שר הבינוי והשיכון אריאל

המחירים יוזלו ב-30%? הר החרמון (חדשות 2)

בשורות טובות לחובבי הגלישה? המדינה הודיעה כי הכניסה לחרמון תוזל בעשרות אחוזים, לאחר שמועצת מקרקעי ישראל אישרה הסכם הנוגע להפעלת האתר. שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, הודיע כי מחירי הכניסה ירדו בכ-30%. שאול אוחנה, מנהל אתר החרמון, מקלקל קצת את החגיגה. "ההחלטה טרם הגיעה לידינו, ולכן טרם הוחלט דבר, כולל מחירי הכניסה", אמר לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההסכם שנחתם אמש (ד') בין מינהל מקרקעי ישראל לחברת "הר חרמון", החברה תשלם למדינה תמלוגים בגין השימוש באתר, והמדינה תהיה רשאית לפקח על מחירי הכניסה לאתר. המדינה תחתום על חוזה ארוך-טווח עם חברת "הר חרמון" בבעלות מושב נווה אטי"ב, ובעקבות כך המחירים לציבור יופחתו ויהיו בפיקוח.

"המציאות בה משאבי טבע מנוצלים לטובת גוף כלכלי ללא פיקוח חייבת להגיעה לסיומה", אמר שר הבינוי והשיכון אורי אריאל. "אתר החרמון הוא אחד מאתרי הבילוי הפופולריים ביותר, והוא צריך להיות נגיש לכולם תוך שמירה על מחירים הוגנים ורמת שירות נאותה, ועל כן הנחיתי להפעיל את ההסכם כך שיורדו את מחירי הכניסה ב-30%".

מועצת מקרקעי ישראל החליטה להחכיר את אתר החרמון לחברת "הר חרמון" לתקופת חכירה של 49 שנה, רטרואקטיבית משנת 1996. החברה תשלם לרשות מקרקעי ישראל תמלוג שנתי בסך 5% מהכנסות החברה ואגודת נווה אטי"ב מכל פעילות באתר.

בנוסף, המועצה אישרה כי חוזה החכירה יכלול תנאי לפיו המדינה רשאית לפקח על מחירי הכניסה לאתר, בתיאום עם משרד התיירות. "החברה תתחייב לשמור על רמת שירותים נאותה באתר במהלך כל תקופת החכירה בפיקוח משרד התיירות", נכתב בהודעת משרד השיכון. "מועצת מקרקעי ישראל או אחת מוועדותיה תהיה מוסמכת לקבוע הפחתה מהמחיר שנקבע".

לפני כשנה הגישה ועדה ציבורית שמינה ראש מינהל מקרקעי ישראל המלצות הנוגעות להפחתת מחירי הכניסה לאתר. מסקנותיה קבעו להפחית את המחיר באופן ניכר ובשיעור של עשרות אחוזים. הוועדה הוקמה בעקבות בג"ץ שהוגש בנושא, שאליו התלוותה הצעת חוק של ח"כ דני דנון (הליכוד). הוועדה המליצה להשוות את מחירי הכניסה לדמי הכניסה באתרים פופולריים אחרים כגון מצדה והספארי - 20 שקלים לילד ו-30 למבוגר לעומת 50 שקלים שנגבו, ובנוסף קראו חברי הוועדה לכלול במחיר הכרטיס את העלייה לרכבל.