אחד מכל שלושה בני נוער הותקף על רקע אנטישמי באינטרנט

סקר שבוצע על ידי הליגה נגד השמצה חושף כי מרבית בני הנוער הישראליים נחשפו לתכנים אנטישמיים ואנטי-ישראליים באינטרנט, בעוד שליש מהם הותקפו באופן אישי בשל היותם ישראליים. בני נוער לא נשארו חייבים ורבים מהם פעלו להסרת התכנים הפוגעניים בהם נתקלו ברשת

ביטויים אנטישמיים באתרי אינטרנט, ארכיון (דוברות משרד ההסברה והתפוצות)

הליגה נגד השמצה פרסמה הבוקר (ה') נתונים מדאיגים של סקר שנערך בקרב בני נוער ישראליים, ממנו עולה כי שליש מהצעירים בגילאי 15-18 הותקפו באופן אישי באינטרנט על רקע אנטישמי ואנטי-ישראלי .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תוצאות המדגם, שנערך בקרב 500 בני נוער, מגלות כי אחד מכל שלושה בני נוער (36%) הותקף ברשת בשל היותו ישראלי. נתון מדאיג נוסף הוא שמרבית הצעירים בישראל, כ-69%, נחשפו לתכנים אנטישמיים כאלו ואחרים ברחבי הרשת.

25% מבני הנוער העידו כי כניסתם לאתרים מסוימים נחסמה לאחר שהזדהו כישראליים. 23% ספגו התקפות מילוליות על רקע הלאום, 9% הוחרמו בפורומים אינטרנטיים ו-6% מבני הנוער קיבלו איומים בפגיעה פיזית, בשל היותם ישראליים.

אך הסקר מגלה כי בני הנוער הישראליים לא נשארים אדישים למצב, ורובם נוקטים בפעולות יזומות כדי להיאבק בתכנים האנטישמיים ובאלימות שהופנתה נגדם: 36.9% מבני הנוער דיווחו להנהלת הרשת החברתית או האתר על התוכן האנטישמי וביקשו להסירו. 20% אף ביקשו מחבריהם לפנות לגורמים האחראיים בבקשה להסיר את התכנים הפוגעניים.

"הנתונים מראים כי אפילו יהודים ישראליים, הגרים בקרב בני עמם, לא מוגנים וחסינים מפי הרעל האנטישמי והשנאה כלפי המדינה היהודית", אמר אברהם פוקסמן, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה. "המידע באינטרנט חוצה את כל המחסומים ומגיע ישירות אל בני הנוער באופן בלתי אמצעי וללא מסננים ומשפיע על האווירה והלך הרוח".