המתנחל שחושמל טוען: "מאיימים על חיי במעצר"

בועז אלברט, שהתפרסם לאחר שחושמל בטייזר ונעצר מאוחר יותר בשל הפרת צו הרחקה, טוען כי בני מיעוטים מאיימים עליו משום שהרג בעבר פורץ ערבי שחדר לביתו. "מדובר בסכנת חיים של ממש", טוען פרקליטו במכתב ששיגר לגורמי השב"ס

בועז אלברט, ארכיון (חדשות 2)

 בועז אלברט, המתנחל מיצהר שהתפרסם לאחר שחושמל באקדח טייזר כי התנגד למעצר לאחר שהפר צו הרחקה מנהלי, טוען כי הוא סובל מאיומים בכלא. אלברט הודיע בסוף החודש שעבר לבית המשפט כי למרות ששוחרר ממעצר הוא יישאר בכלא, בשל העובדה כי הורו לו לרצות את מעצר הבית שלו ביישוב שערי תקווה ולא ביצהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני סובל מאיומים ישירים ועקיפים מבני מיעוטים בכלא", הוא אמר לעורך דינו - שפנה בנושא במכתב בהול לנציב שב"ס אהרון פרנקו, לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', ליו"ר ועדת הפנים ח"כ מירי רגב ולגורמים בכלא.

"מרשי הינו תושב יצהר בעל חזות מתנחלית אשר בעבר אף הרג מחבל שפרץ לביתו", כתב עו"ד עדי קידר המייצג אותו לגורמים השונים. "על רקע זה בני המיעוטים באגף מעבירים לו איומים שונים כאמור".

סנגורו ביקש להפריד אותו בהקדם מבני מיעוטים מחשש לאסון. "המדובר בסכנת חיים ממשית ומידית ולכן אבקש התערבות מידית ללא שיהוי", כתב עורך הדין. "מרשי הינו אדם חרדי ומקומו הטבעי באגף תורני, לבקשתו אם ניתן במעשיהו או באילון".

משב"ס נמסר בתגובה כי "הפנייה התקבלה ורמת המסוכנות כלפי העצור נבחנת. יחד עם זאת, יש לציין שהעצור שוהה במעצר בשל סירובו לחתום על התנאים שהציב לו בית המשפט ושחרורו מהמעצר נתון בידיו".

עשרות מתומכיו של אלברט הפגינו אמש מול ביתו של אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון וקראו לו להפסיק את השימוש בצווים מנהליים. המפגינים שהגיעו סמוך לביתו שביישוב ניר בנים הפגינו דקות ארוכות, שרו שירים וחילקו מנשרים.

בחודש אוגוסט האחרון ביקשו שוטרי יס"מ לעצור את אלברט בשל הפרת צו מנהלי. בתיעוד שפורסם אז נראו השוטרים כשהם נוהגים כלפיו באלימות ומחשמלים אותו באקדח הטייזר לעיני ילדיו, זאת למרות שלא התנגד למעצר. התיעוד הביא לסערה בעקבות פרסומו, ולדיונים נוקבים שהתקיימו במשטרה ובכנסת סביב השימוש בטייזר.