עוד שלב במאבק: מסתננים לא יוכלו לקבל רישיון נהיגה ישראלי

המשטרה מצאה דרך חדשה להצר את צעדי המסתננים מאפריקה. מפקד מחוז תל אביב פנה למשרד התחבורה ולאגף התנועה בדרישה לשנות את התקנות הקיימות בכדי למנוע מהמסתננים לנהוג בישראל

ארכיון (AP)

צעד חדש במאבק במסתננים מאפריקה: במשטרת ישראל מתכוונים לקדם תקנה שתמנע מהמסתננים לנהוג בכלי רכב ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במצב הקיים כיום, כל מסתנן מאפריקה המציג אשרת שהייה זמנית ורישיון נהיגה מארץ מולדתו, יכול לקבל מהרשויות בישראל רישיון נהיגה זמני שתקף כאן. אלא שגורם במשטרה אומר כי אי אפשר לדעת אם המסתננים מציגים רשיונות אמיתיים או מזוייפים. אי אפשר גם לדעת אם הרישיונות אכן שייכים למי שמציג אותם, או אם מי שמציג אותם אכן כשיר לנהיגה.

ביקש לשנות את התקנות. סאו (חדשות 2)
לכן פנה מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, לאנשי משרד התחבורה כמו גם לאנשי אגף התנועה בבקשה לשנות את התקנות הקיימות, ולאסור על מסתננים לנהוג במדינה.

על פי הערכות, התקנה צפויה לעבור בסופו של דבר, בין השאר משום שיש לה תקדים: גם לשוהים בלתי חוקיים אסור לעלות על ההגה כאן בישראל.

על פי נתוני המשטרה, 30 תאונות דרכים אירעו מתחילת השנה שבהן היו מעורבים כלי רכב המובלים על ידי מסתננים מאפריקה. בדיקת המשטרה בעניין החלה בעקבות פניות של תושבי דרום תל אביב על מסתננים שמשתוללים בכביש.

לאחר שנפתחה בדיקת המשטרה, גילו השוטרים תעשייה שלמה של מורי נהיגה אפריקנים פיראטיים שמלמדים את המסתננים כיצד לנהוג ברכב לפני שהם באים לקבל את הרישיון במשרד התחבורה. אחד מהם נעצר אתמול, והובא להארכת מעצר הבוקר.