אלפים ציינו 30 למות הרב עובדיה יוסף: "חוסר בהנהגה ובדרך"

ברקע מפגש הפיוס בין מנהיגי ש"ס, חברי הכנסת אריה דרעי ואלי ישי, הגיעו הערב לאירוע לציון 30 למותו של מנהיגה הרוחני של התנועה הרב עובדיה יוסף. ח"כ ישי: "אין מילים לתאר את החוסר בהנהגה ובדרך". אלפים השתתפו באירוע שהתקיים במרכז ירושלים

אלפי בני אדם נאספו הערב (ג') במרכז ירושלים, וציינו 30 ימים לפטירתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. את האירוע העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עובדיה יוסף זה עם ישראל", אמר ח"כ אלי ישי (ש"ס). "לכן רבותיי, החלל הוא גדול והסבל נורא. אין מילים לתאר את החוסר בהנהגה ובדרך. כל הדמעות, כל התפילות, רבבות ומאות אלפים שקיבלנו כולנו".

הוא ציין כי מעולם לא עלה צדיק לשמיים עם מנחה כזאת גדולה לבורא עלם. "מרן השאיר לנו ספרים, דרך, מורשת על מנת שנחוש מה זה צדיקים גדולים".

במהלך העצרת נשאו דברים בעיקר רבנים ואנשי מועצת חכמי התורה של ש"ס. יושב ראש התנועה לשעבר אלי ישי נשא דברים לאחר שלא נאם במהלך השבעה ובסיום השבעה. "מרן חסר לי בכל בוקר", אמר אלי ישי. "הוא איתי בכל פסיעה". ישי יהיה ככל הנראה הפוליטיקאי היחיד שנושא דברים במהלך האירוע, בין היתר כפיצוי מצד המפלגה על כך שהודר מחלק גדול מהאירועים סביב פטירתו של הרב.

מעבר לעצרת הזיכרון, מדובר בניסיון נוסף לייצר מפגן אחדות לאור מפגש הפיוס בין אלי ישי לאריה דרעי ולאחר שהקרע בין השניים העמיק עם פטירתו של הרב.