עיני על החלטתו לפרוש: "הרגשתי שאני לא יכול לתת 100%"

במסיבת עיתונאים שכינס יו"ר ההסתדרות, הוא הסביר את המניעים להחלטתו לסיים את תפקידו לאחר 8 שנות כהונה. "אם אתה לא יכול לתת הכל, אז תהיה הגון עם הציבור שלך ותדע לפרוש בזמן", אמר עיני, "אני מקווה שיהיה לי עכשיו יותר זמן איכות עם המשפחה"

לאחר שהודיע הבוקר (ג') על החלטתו לסיים את תפקידו כיו"ר ההסתדרות, קיים עופר עיני מסיבת עיתונאים ראשונה שבה הסביר את המניעים שהביאו להחלטה הדרמטית. "אני לא מתפטר, אני פורש", הבהיר. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 Online.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיני, מי שנחשב לאחד האנשים החזקים ובעלי ההשפעה הרבה ביותר במשק הישראלי, הסביר את החלטתו בתחושת מיצוי שחש בחודשים האחרונים. "המלאכה היא לא קלה. תפקיד יו"ר ההסתדרות דורש 100% מזמנך ומכוחך, אין יום ואין לילה. גם כשאתה הולך לישון אתה מתעורר כי משהו מעיק עליך. במפעל אחד אולי לא יהיו משכורות, אחר אולי ייסגר, ומי שלוקח ללב זוכר את זה גם כשהוא הולך לישון", אמר עיני כשהתרגשות רבה ניכרת עליו. "לא הרגשתי שאני יכול לתת עוד את ה-100%, הייתי חייב להיות הגון עם ציבור העובדים ולפרוש בזמן".

עיני, שיעזוב את תפקידו בחודש פברואר הקרוב, הביע תקווה כי הנטל שיוסר מעל כתפיו יאפשר לו לבלות זמן רב יותר עם משפחתו, ובת זוגו. "אני מקווה שיהיה לי יותר זמן איכות אתם, זמן להשקיע בקשר הזוגי שלי עם רווית, עם ילדי, עם כל מה שיקר לי", הדגיש היו"ר הפורש.

יושב הראש הבא? אבי ניסקורן (אורי לנז, פלאש 90)

"כולם בהתסתדרות עובדים למען מטרה אחת"

"ההסתדרות היא לא ארגון של איש אחד", הדגיש עיני והביע תקווה כי הארגון יתאושש במהרה מעזיבתו הצפויה. "זה ארגון חזק, יציב ואיתן שבו כולם עובדים ועומדים למען מטרה אחת - לקדם את ציבור העובדים והגימלאים בישראל, להביא לשיפור בתנאיהם ובזכויותיהם".

"כשנכנסתי לתפקידי לפני כשמונה שנים לא התרגשתי כמו שאני מתרגש היום", אמר עיני שלא התייחס לעתידו המקצועי, למרות שמועות על כוונה לצאת לשוק העסקי. "הפעם הראשונה שנבחרתי לתפקיד חבר בוועד עובדים הייתה בשנת 1984, זה אומר שבפברואר השנה אני סוגר 30 שנות פעילות ציבורית בעשייה למען העובדים והגימלאים שמתוכן שמונה שנים כיושב ראש ההסתדרות".

עיני וניסנקורן במסיבת העיתונאים (חדשות 2)

עיני כבר סימן את היורש: אבי ניסנקורן

בטרם הוא עוזב את תפקידו, עיני כבר המליץ על מחליפו - אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי. "הוא עבד ימים כלילות והוביל את רוב המשאים ומתנים הקשים ביותר, אני חייב להודות - ידעתי שהוא מוצלח, רק ב-4 השנים האחרונות הבנתי עד כמה", אמר עיני. "אני מתכוון בישיבת בית נבחרי ההסתדרות הקרובה להמליץ על בחירתו, ואני מדגיש - בחירה, לא מינוי, של אבי ניסנקורן ליו"ר ההסתדרות הבא. אני בטוח שאבי יצעיד את ההסתדרות קדימה ובעוצמה תוך שמירה על האחריות כלפי המדינה".

"אמרתי לו שאני מרגיש שהוא מוכן", ציין עיני. "שאלתי אם גם הוא מרגיש מוכן. ברגע שהוא השלים לי את הפאזל החלטתי אחרי 30 שנות פעילות ציבורית בדיוק, שזה זמן ראוי לפרוש ולתת לכוחות חדשים עם 100% אנרגיה להמשיך ולהצעיד את הגוף הזה להצלחות נוספות".