בחזרה לסימן החיים הראשון משליט: כך "יירטנו" את הקלטת מהרשת של חמאס

אחד הרגעים המרגשים ביותר שידעה חברת החדשות בכל 20 שנות קיומה היה השמעתו, ראשונים בעולם, של אות החיים הראשון מהחייל החטוף גלעד שליט, שנה לאחר החטיפה. "אמא ואבא, אחי ואחותי, אני מוסר לכם דרישת שלום מהכלא", אמר אז שליט. אהוד יערי חוזר לרגעים ההם וחושף איך הושגה הקלטת מידי חמאס

"אני מוסר לכם מתוך הכלא דרישת שלום ומתגעגע" - המילים המצמררות האלה, ששודרו לראשונה בחדשות 2 ביוני 2007, היו אות החיים הראשון מהחייל החטוף גלעד שליט, שנשבה שנה קודם לכן בידי חמאס בעזה. שנתיים אחרי שחרורו של שליט, לרגל הפרויקט המיוחד לציון 20 שנה לחברת החדשות - חזר אהוד יערי לשידור בו נשמע לראשונה קולו של גלעד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במשך שנה חיכינו לאיזשהו אות חיים מגלעד שליט", סיפר יערי. "יום אחד היינו מחוברים לרשת התכתובת של חמאס, והבנו שעומדת להתפרסם קלטת ראשונה קולית של שליט - אות חיים ראשון שאמור היה להתפרסם למחרת.

"החלטנו לנסות לתפוס את הקלטת ראשונים בעצמנו. בשלב הראשון פשוט חיכינו. כמה שעות לקח המארב הזה שביצענו. בשלב מסוים הצלחנו לחלץ מתוך הרשת של חמאס את הקלטת, יום לפני שהייתה אמורה להיות משודרת.

"תוך שניות היינו בשידור חי באוויר - וזה שודר בלופ. היינו היחידים בעולם ששידרו את זה לפני חמאס, שבעצמו היה בהלם."הקלטת אמרה שגלעד חי, שמצב בריאותו בסדר, כך זה נשמע. מרגע שהם השמיעו את הקלטת, היה ברור שלא יאונה לו רע".

"אמא ואבא, אחיותיי ואחיי, חבריי בצה"ל", נשמע קולו של שליט לראשונה מאז נחטף. "אני מוסר לכם מתוך הכלא דרישת שלום - ואת געגועיי לכולכם. יש לי תקווה גדולה בממשלתי", חתם רב"ט גלעד שליט את עדות החיים הראשונה ממנו.