מיוחד: חדשות 2 חוגגים 20 שנה

רצח ראש ממשלה, גל פיגועים, מלחמה ושורת מבצעים צבאיים, שבע מערכות בחירות, הרשעת נשיא, ושחרור מרגש של חייל חטוף – אלו רק חלק מהאירועים המכוננים שליוו המצלמות שלנו ב-20 השנים האחרונות. לציון שני עשורים אנחנו גאים להשיק פרויקט מיוחד עם הרגעים הבלתי נשכחים מנקודת המבט האישית של אנשי חדשות 2

התאריך: 4.11.1993. על המסך מופיע יעקב איילון ומכריז מהאולפן הקטן בירושלים: "שלום לכם, הנה החדשות בפעם הראשונה בערוץ 2 החדש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כך, אחרי עשרות שנים בהן היוותה מהדורת החדשות הבלעדית של הערוץ הראשון מדורת השבט של הצופים הישראלים, נכנס לתמונה שחקן חדש וערער בהדרגה את מעמדה של "מבט".

בשנתיים הראשונות לאחר הקמתה צברה המהדורה המרכזית פופולריות, וב-1995, בימים שלאחר רצח רבין, נטלה לראשונה את הבכורה והפכה למהדורת החדשות הנצפית בישראל עם חשיפות מטלטלות, פרסומים ראשונים, תחקירים, תיעודים, ריאיונות בלעדיים ומשדרים מיוחדים מהארץ והעולם.

גם פניה של חברת החדשות השתנו ללא היכר במהלך השנים: אולפנים חדשים הוקמו ושודרגו, מעברונים מוזיקליים הולחנו, אריזות גרפיות עוצבו, כתבים ומגישים התחלפו, רצועות ותכניות אקטואליה התווספו - ולאחר 15 שנה נולד במזל טוב גם אתר אינטרנט.

הדרמות, ההתרגשויות והפספוסים

החל מהערב ובמהלך השבועות הקרובים ישודרו עשרות סרטונים עם טעימה מהרגעים הבולטים ב-20 שנותיה של חברת החדשות. במסגרת הפרויקט נזכרים כתבי ומגישי חדשות 2 לדורותיהם באירועים הדרמטיים שריתקו למסך מיליוני ישראלים, מנקודת המבט האישית שלהם.

יונית לוי, למשל, מספרת על דקות החרדה הארוכות שבהן ישבה באולפן ודיווחה על הפיגוע בקמפוס הר הצופים ביולי 2002, כשברקע החשש לשלום אמה שעבדה במקום. אהוד יערי משחזר את רגעי הדרמה לקראת שידור אות החיים הראשון מהחייל החטוף גלעד שליט, אהרון ברנע ויעקב איילון משתפים בתחושותיהם בזמן השידור הדרמטי של רצח יצחק רבין ב-1995, דני קושמרו חוזר לימיו כמגיש צעיר שנאלץ להתמודד עם שידור חי ומתמשך של פיגועים ואסונות, וגדי סוקניק מזכיר לנו את מופע האימים של משה קצב במסיבת העיתונאים בה נשא נאום מאשים נגד "ערוץ 2".

לצד זאת, ישודרו קליפים קצרים משלל אירועים חדשותיים שהשאירו חותם במהלך השנים שחלפו: אסון הכרמל, ההתנתקות, היציאה מלבנון, האירוע המוחי של אריאל שרון, המחאה החברתית, מבצע "עופרת יצוקה", התרסקות המעבורת קולומביה ועוד.

בנוסף יזכו הצופים להציץ לצד השני שמעבר למצלמה, אל מאחורי הקלעים של המהדורה הנצפית ביותר בישראל, וגם, כמובן, להיזכר בתלבושות והתסרוקות של אנשי חדשות 2 שעברו לא מעט שינויים בשני העשורים האחרונים ובפספוסים המשובחים ביותר.