תינוק בן יומו נמצא נטוש במחסן בנגב; מצבו קשה

צוות מגן דוד אדום פינה את התינוק, בן יומו, לבית החולים סורוקה שבבאר שבע כשהוא סובל מהיפותרמיה. ד"ר תמר ברנשטיין, סגנית מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים: "פונה אלינו כשחבל הטבור עדיין מחובר אליו"

ארכיון

תינוק בן יומו נמצא אמש (שני) נטוש במחסן סמוך ליישוב ערוער שבנגב כשהוא בהכרה. הוא פונה על ידי צוות מגן דוד אדום לבית החולים סורוקה שבבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות של משטרת עיירות שהוזעק למקום על ידי עוברים ושבים שמצאו את התינוק במחסן פתח בבדיקת נסיבות המקרה. לפי שעה הרקע לאירוע טרם התברר.

ד"ר תמר ברנשטיין, סגנית מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בסורוקה, אמרה כי "התינוק פונה אלינו כשחבל הטבור עדיין מחובר אליו. הוא היה בהכרה אולם במצב של היפותרמיה קשה מאוד. "הנשמנו והרדמנו אותו בחדר הלם בכדי לייצב את מצבו והוא מטופל ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. הקור שאליו נחשף תינוק שזה עתה נולד עלול לפגוע במערכות חיוניות בגוף ולסכן את חייו". הבוקר (שלישי) דווח מבית החולים כי חל שיפור במצבו אך הוא עדיין מונשם.

בחודש יוני בשנה שעברה נמצאה תינוקת בת שלושה חודשים כשהיא לבדה בתוך עגלה בגינה ציבורית בראשון לציון, כשלצידה שלושה בקבוקי וודקה וכוסות. היא הועברה לידי גורמי הרווחה בעיר.

אזרחים הבחינו בעגלת תינוקת ללא השגחה בגינה ברחוב אלי כהן שבעיר. עד מהרה החלו להתגודד במקום אנשים רבים, שמיהרו להזעיק את המשטרה. שוטרי תחנת ראשון לציון שהגיעו לגינה מצאו את התינוקת ואת האלכוהול לצידה.

לפחות חצי שעה חלפה עד שאביה של התינוקת, שלא היה בבית בזמן היעלמותה, נקלע למקום עקב ההתגודדות והודיע לשוטרים כי מדובר בבתו. האב הוביל את השוטרים לביתו. כשהגיעו לשוטרים למקום מצאו את דלת הבית פתוחה ואת האם שיכורה כלוט.