צפו: האם המכונית נגנבה מהמכתש הקטן?

בדיקה של חדשות 2 נועדה לגלות אם יש אמת בדבריו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, שטען כי "מי שניסה לטייל בנגב יודע שהוא לא יכול להשאיר אוטו ליד המכתש הקטן, כי בוודאות יפרצו". השארנו מכונית, הנחנו מולה מצלמה נסתרת, וחזרנו כעבור מספר שעות. מה עלה בגורלה? צפו

אחרי הסערה שהקים אתמול (ראשון) יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט באוניברסיטת תל אביב עם "נאום הגנבים" שלו, החלטנו להעמיד את האמירה במבחן המציאות: בחניון מעלה ימין באזור המכתשים השארנו מכונית. מה עלה בגורלה?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בשעה 11:00 הבוקר נשארה המכונית נעולה, וליתר ביטחון הוצאו ממנה דברי הערך. לא רחוק מכלי הרכב הנחנו מצלמה נסתרת שתוכל לתעד את ההתרחשות, אם אכן תהיה כזו.

בינתיים, נסענו במכונית אחרת לעיר הסמוכה דימונה שבה לכל אחד יש מה להגיד על הנושא. "המכוניות וכל הדברים האלה, כן, יש דברים, פריצות, גניבות, סמים", אמר תושב אחד. "לא כולם עבריינים, הם אנשים טובים, זו אמירה אומללה", אמר תושב אחר.

בניגוד לכך, בקרב הבדואים מהדרום הדעה על דבריו של בנט אחידה. "קרוב משפחה שלי קצין בצה"ל, כרגע נמצא בסיני מול דאע"ש, מגן על אחי בנט", אמר חליל אלבז, תושב תל שבע. "גם אשתי הדליקה משואה ב-2008 בהר הרצל. אנחנו גנבים? אחי בנט, בחייך". 

כמה שעות לאחר שעזבנו את המכונית במכתש הקטן, שבנו למקום כדי לגלות - באופן שאולי לא יפתיע את רובנו - שהמכונית עמדה במקומה.