תלמידי הנהיגה זועמים: "סוחטים מאיתנו כסף והטסט לא מגיע"

תלמידי הנהיגה ברחבי הארץ זועמים על עיצומי הבוחנים ומורי הנהיגה, וטוענים כי הם נפגעים ונאלצים לשלם מכיסם על שיעורים נוספים. אחת התלמידות פנתה לשר האוצר לפיד: "תיזכר בתקופה שאתה הוצאת רישיון". יו"ר איגוד מורי הנהיגה: "הפכנו לשק חבטות"

"אין טסטים, אנחנו סובלים" (חדשות 2)

בוחני הנהיגה בעיצומים, מורי הנהיגה ישביתו פעילותם בשבוע הבא - ובינתיים התלמידים שכבר רוצים לקבל רישיון נהיגה סובלים. הם נאלצים למשוך עוד ועוד שיעורים ולשלם על כך כמובן ומשך הזמן לקבלת רישיון נהיגה התארך בצורה משמעותית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אילן, בן 17 מהרצליה, ניגש לפני מספר שבועות לטסט השני שלו ונכשל - וכעת קבלת הרישיון נראית לו רחוקה מתמיד. "אנחנו נדפקים מזה", אמר. "אחנו מוציאים עוד כסף על שיעורים ולא ייתכן שאף אחד לא מתערב בזה. באמת שאני לא יודע מתי אני אוכל כבר לנהוג. זה הפך למגוחך - עושים השבתות על חשבוננו".

גם עדן, בת 17 מנתניה, כבר אפסה כוחות. לאחרונה היא פנתה בכתב לשר האוצר יאיר לפיד כדי שיתערב במשבר. "אנחנו מנסים להפיץ, להפגין, למחות, אך זה לא עוזר", אמרה. "זה הולך ונהייה יותר ויותר חמור בכל יום שעובר".

עדן טוענת שכל הנוגעים בדבר מתעלמים מהם רק בכלל שהם נערים ונערות. "הכסף שעבדנו בשבילו קשה בחופשת הקיץ מתבזבז על עוד ועוד שיעורים בזמן ההמתנה למבחנים שלא מגיעים", אמרה. "ההורים שלנו, שגם ככה קשה להם, צריכים לעזור לנו בתשלום וכולנו סובלים מכך".

במכתב שהעבירה ללפיד כתבה עדן: "אני מניחה שרוב תלמידי הנהיגה שמעו לאחרונה מהמורה שלהם את המשפט: 'אני באמת רוצה להגיש אותך לטסט, אבל אין לי מספיק הקצאות, וגם אלו שיש לי לא בטוחות'". היא הציעה לשר האוצר להיזכר בתקופה שהוא הוציא רישיון נהיגה, וקראה לו להתערב מיידית במשבר.

מורי הנהיגה: "הפכנו לשק חבטות"

אתמול דיווחנו לראשונה כי איגוד מורי הנהיגה ישבית את פעילותו ביום ראשון הקרוב במחאה על העיצומים שבהם פתחו בוחני הנהיגה. כ-4,000 מורי נהיגה יבטלו את כל השיעורים הצפויים בתחילת השבוע הבא.

בעקבות שביתת בוחני הנהיגה, זמני ההמתנה לטסטים התארכו משמעותית. במסגרת שביתתם, בוחני הנהיגה מבטלים את כל הטסטים למשך שעה אחת ביום - מה שגורם להמתנה של עד חודשיים למבחן נהיגה. במשרד התחבורה אומרים כי המשבר צפוי להיפתר כבר בימים הקרובים.

"תלמידים נפגעים פעמיים - פעם אחת שהמתינו לטסט, ופעם שנייה שהוא התבטל והם יאלצו לחכות עוד", אמר הבוקר לחדשות 2 Online אבי גולן, יו"ר איגוד מורי הנהיגה. "אנחנו שובתים כי הפכנו להיות שק החבטות של ההורים והתלמידים בגלל זמן ההמתנה - ואולי המחאה שלנו תעזור ותביא עוד בוחנים".