שוטרים תקפו בטעות אזרח תמים: "הם התנפלו עליי והטיחו אותי על הכביש"

מ' נסע בשעת לילה בדרך לביתו כשלפתע התנפלו עליו שוטרים בלבוש אזרחי ותקפו אותו, לטענתו, באלימות תוך שהם זורעים הרס במכוניתו. רק אחר כך הודו בפניו - חשבנו שאתה מישהו אחר

לא כך קיווה מ' לסיים את הנסיעה הלילית שלו בדרך הביתה. רגע לפני שהגיע לביתו באחד היישובים במרכז הארץ בשעת לילה מאוחרת, הוא עצר את רכבו בצומת. אז, לטענתו, שוטרים בלבוש אזרחי התנפלו עליו באלימות - זאת ללא שום התגרות מצידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם אחרי שהמשיך בנסיעה, הבלשים דלקו בעקבותיו של מ', עצרו את מכוניתו, הוציאו אותו בכוח ולטענתו - הטיחו אותו על הכביש. "החזרתי את החברה שלי הביתה, ופתאום יצאו מתוך טויוטה לבנה כמה צעירים והתחילו לפוצץ לי את כל האוטו", שחזר מ' את הטראומה שעברה עליו באותו הלילה - במרחק רבע שעה מביתו.

לטענתו של מ', אחד השוטרים הוציא אותו מהרכב, הטיח אותו על הכביש - ואזק אותו. "הם אפילו לא התנצלו, השאירו אותי ככה זרוק בצד הדרך", סיפר.

"כששמעתי ממנו מה קרה, נבהלתי מאוד", הוסיפה אמו של מ'. "זה ממש היה כמו תאונת פגע וברח - הכו אותו והשאירו אותו מוכה וחבול באמצע הלילה. הוא חשב שערבים רדפו אחריו וניסו לחטוף אותו". לבד מהטראומה הנפשית שתלווה את מ' שנים ארוכות והחבלות שעוד נותרו על גופו, נגרם לרכבו נזק בלתי הפיך שלא מאפשר נסיעה בו.

"מבינים את מה שעבר עליכם, פנו לביטוח"

במשטרה הפנו את המשפחה לביטוח (חדשות 2)
בהמשך התברר כי המעצר האלים היה לשווא: מדובר היה בטעות חמורה בזיהוי מצד השוטרים. בשיחה עם המשטרה לאחר המקרה דרשה האם תשובות לשאלות - וגם פתרונות למצוקה שמלווה את בנה מאז. "אתה מבין את הסיטואציה ואת הטראומה שהבן שלי עבר?", שאלה שוטר עמו יצרה קשר. "אנחנו מבינים את מה שעבר עליכם, אבל בסך הכל עשינו את העבודה שלנו", השיב לה.

"תשמע, אנחנו אנשים פשוטים שלא מחפשים מלחמות. הבנתי שהייתה טעות בזיהוי והכל בסדר, אבל מי יספק לי עכשיו פתרונות? הבן שלי נותר בלי רכב שהוא מאוד תלוי בו", התלוננה האם. "חברת הביטוח של המשטרה תטפל בנזק, תפני אליהם", אמר לה השוטר בתגובה.

מ' ובני משפחתו הגישו היום הגישו תלונה למחלקה לחקירות שוטרים בתקווה שמקרים שכאלה לא יחזרו. צריך, הם אומרים, שגם במשטרה יחקרו את האירוע החמור - שבקלות היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע.

ממח"ש נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בבדיקה.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.