הישראלים פוחדים יותר מתאונות מאשר מפיגועים

סקר שבחן מהם החששות הגדולים ביותר של אזרחי המדינה גילה כי אנחנו פוחדים בעיקר מהסכנות בכבישים ומאירועי אלימות, בעוד החשש מפני פיגועים חבלניים נמצא בסוף הרשימה. מלבד חששותיהם הביעו הנשאלים חוסר שביעות רצון מהנוכחות המשטרתית ברחובות, אך ציינו כי רמת הביטחון האישית שלהם גבוהה

חששות גבוהים מתאונות, ארכיון (צילום: דיקלה רוטבר�%9)

החיים המורכבים במדינת ישראל גוררים לא פעם חששות ודאגות, אבל מה הכי מפחיד אותנו? מסקר מיוחד שפרסם היום (ד') המשרד לביטחון הפנים עולה כי הדבר המאיים ביותר על אזרחי המדינה הוא תאונות הדרכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

51% מבין 1,872 הנשאלים בסקר הודו כי יש בלבם חששות גבוהים כי ייפגעו בכבישי הארץ. הדבר השני שהכי מפחיד אותנו היא רמת העבריינות הגבוהה במדינה. 46% מהנשאלים הביעו חשש גדול מליפול קורבן למקרים של אלימות, פריצה, שוד וכדומה - נתון גבוה יותר מזה שנרשם בשנים קודמות.

באופן לא מפתיע במיוחד עולה מן הסקר כי שיעור גבוה מהאוכלוסייה חושש מפני פיגוע חבלני. 39% מהנשאלים הביעו חששות גבוהים מפני פיגועים, נתון שנשמר דומה באופן יחסי בעשר השנים האחרונות, אחרי שבשנת 2002 נרשמה ירידה.

"אין מספיק נוכחות משטרתית", ארכיון (צילום:עזרי עמרם)

באופן כללי, נשים הביעו חשש גדול יותר בכל התחומים לעומת גברים. אזרחים יהודים חוששים יותר מאזרחים ערבים ובני 30 ומעלה הביעו יותר פחדים לעומת צעירים יותר. למרות רמת החששות הגבוהה, מרבית הנשאלים ציינו כי תחושת הביטחון האישי שלהם גבוהה.

בנוסף, כשני שליש מהציבור אמרו כי תחושת הביטחון האישית שלהם גדלה כשיש נוכחות משטרתית. למרות זאת, הביעו הנשאלים חוסר שביעות רצון מנוכחות המשטרה ברחובות ובמקומות ציבוריים וציינו כי כמות האמצעים והמשאבים העומדים לרשות המשטרה אינם מספיקים.