חיילות דתיות טוענות: סולקנו מטקס יום הזיכרון - בגלל מכנסיים

אמה של אחת משלוש החיילות שהגיעו לאולפנה שבה למדו בעבר כדי לכבד את זכר החללים אמרה כי "המנהלת הודיעה להן שנוכחותן 'גורמת אי-נחת גדולה מאוד' והורתה להם לעזוב את המקום. הן היו בהלם". המוסד החינוכי: "מכבדים את חיילי צה"ל, לא הייתה כוונה לפגוע"

אילוסטרציה (רויטרס)

שלוש חיילות דתיות שבסך הכל הגיעו לכבד את חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בטקס יום הזיכרון שנערך באולפנה "צפירה" שבבית דגן שבה למדו בעבר, נתקלו לטענתן ביחס משפיל מצד ראשי המוסד החינוכי -  שביקשו מהם לעזוב את המקום. הסיבה, כך לדברי הבנות, היא כי הגיעו עם כשהן לובשות מכנסיים במקום חצאית, כפי שנהוג במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמה של אחת מהן סיפרה לחדשות 2 Online כי בתה, בת 19, "נמצאת בקורס מפרך של כמה חודשים ביחידה מובחרת של חיל המודיעין. הבוקר היא שוחררה מוקדם וביקשה, יחד עם חברותיה, להגיע לטקס ב'אולפנה צפירה' שבה היא למדה במשך שש שנים". לדבריה, האולפנה לא מעודדת גיוס לצבא בקרב בנות. 

"הן בדיוק נכנסו לטקס כשדיברו שם על אחדות", סיפרה האם. "לא עברו שתי דקות וניגשה אליהן המנהלת והודיעה להן כי הנוכחות שלהן 'גורמת אי-נחת מאוד גדולה' והורתה להן להסתלק ושישתדלו שאף אחד לא יראה אותן. הן היו בהלם ועזבו מיד את המקום". בשלב הזה, לדבריה, הגיעה בתה הביתה כשהיא ממררת בבכי. "הן דיברו על השפלה ותחושה מאוד קשה".

בשלב מסוים סיפרה האם כי ראש האולפנה, הרב אמיר אדרעי, התקשר לבתה. "חשבתי שהוא ירצה ליישר את ההדורים ולהתנצל - אך טעיתי", היא אמרה. "הוא הגדיר אותן ככישלון אישי ויומיומי שלו ושל האולפנה", סיפרה בכאב. "מדובר בבנות דתיות מצטיינות שממשיכות את רוח האולפנה. אז נכון, הן הגיעו עם מכנסיים כי ככה הן הולכות בצבא. חשוב להבהיר שהן לא היו חושבות להגיע עם ג'ינס. הן פשוט חטפו סטירת לחי. לא מסלקים מישהו שמגיע להשתתף בטקס יום הזיכרון. הבנות מאוד פגועות. קשה לנו לעבור על זה לסדר היום".

מאולפנה "צפירה" נמסר בתגובה: "אולפנת צפירה מכבדת ומוקירה את חיילות צה"ל בכלל ואת בוגרות האולפנה בפרט. כידוע, לצה"ל יש גם חצאיות וניתן היה להגיע בקוד לבוש המכבד את צה"ל ואת האולפנה. המורה לא ביקשה כי יעזבו באופן מיידי ואיפשרה לבוגרות להשאר בטקס. לא הייתה כוונה לפגוע בחיילות וצר לנו כי כך קרה".