סבתו של התינוק שנדרס: "תתפללו למען הילד"

בן ה-8 חודשים שנדרס בתאונה הקטלנית היום בנתניה עדיין מאושפז בבית החולים דנה. סבתו, שהובילה את עגלת התינוק, נהרגה בתאונה הקשה וסבתו השנייה מבקשת מהציבור להתפלל לשלומו

התינוק שנפצע בתאונה, ארכיון (חדשות 2)

המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות התאונה הקטלנית שאירעה היום (ב') בנתניה, שבה נדרסה למוות אישה בשנות ה-50 לחייה ונכדה התינוק נפגע קשה. התינוק עדיין מאושפז בבית החולים דנה, כשלצד מיטתו יושבת סבתו השנייה. "שיתפללו למען הילד", היא אמרה לחדשות 2. "הוא רק בן שמונה חודשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היה אמור להיות לנו אירוסין במשפחה", סיפרה הסבתא במסדרונות בית החולים. "הייתה צריכה להיות שמחה".

מחקירה ראשונית של התאונה עלה, כי נהג הרכב הפוגע איבד שליטה על המכונית, לאחר שרכב אחר פגע בו מאחור. הנהג עלה פעמיים על אי-תנועה ופגע בסבתא, שהובילה את נכדה התינוק בעגלה.

בדקות שאחרי התאונה התאספו במקום עשרות בני אדם, ובהם קרובי משפחתה של ההרוגה שפרצו בבכי כשראו את המראות הקשים. אחדים מהם ניסו לסייע לכוחות ההצלה במאמציהם הראשונים לפנות את הנפגעים לבית החולים. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירת התאונה בנתניה ביצעו באישה פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותה במקום.

הסבתא שנהרגה בתאונה, ארכיון (חדשות 2)

האיש שחילץ את התינוק שחזר: "הבנתי שחייו תלויים בי"

עמוס בנישתי, בעל מכון אורתופדי השוכן במרחק של מטרים ספורים מזירת התאונה שאירעה היום בנתניה, הוא הגבר שחילץ את התינוק מתחת לגלגלי הרכב. בריאיון לחדשות 2 Online הוא סיפר היום כי שמע רעש עוצמתי וכי נגלה לעיניו מחזה מזעזע. "ראיתי שמדובר בתינוק שלכוד בין הגלגל הקדמי של הרכב לבין העגלה שהייתה מעוכה תחתיו", סיפר.

"לא היה ניתן לשלוף אותו החוצה", המשיך בנישתי. "הגיעו בזריזות כמה חבר'ה מהעסק, עזרו לי להרים את הרכב, והוצאתי את התינוק מהכתפיים בעדינות. הוא היה נראה לי שלם ושלו. בדקתי לו דופק וראיתי שהוא בסדר, ושאין לי מה לעשות חוץ מלפתוח לו נתיב אוויר ולחכות שתגיע עזרה".

בנישתי הודה כי "מאוד קשה לתפקד כשאתה רואה תינוק במצב כזה, אבל כשהבנתי שחייו תלויים בי, אז ניטרלתי את הרגשות וניסיתי לעזור כמה שיותר".

לדבריו, התינוק לא היה בהכרה בהתחלה. "הנחתי אותו בין הרגליים שלי בזווית שאולי יחזור לו קצת דם או אוויר, כדי שהוא יתעורר. לאחר שלוש או ארבע דקות, הוא התחיל ליילל. וכשהוא יילל הבנתי שהכל בסדר. לימדו אותי שתינוק מיילל הוא חי ובריא. איך שהגיעו מד"א, הפרמדיק נתן לי שתי טפיחות על הכתף, הבנתי שסיימתי ופיניתי להם את המקום".

לסיום, אמר בנישתי כי הוא כולו תקווה שהתינוק יהיה בסדר. התינוק, שהוגדר במצב בינוני, הועבר מבית החולים לניאדו לבית החולים דנה להמשך טיפול. נהג הרכב הפוגע, כבן 70, נשאר בבית החולים לניאדו במצב קל. בשעות הקרובות תגבה ממנו המשטרה עדות. חקירת התאונה מנוהלת על ידי רב פקד אליהו ברמי, קצין בוחנים של אגף התנועה במחוז מרכז.