מחלץ התינוק הפצוע בנתניה: "הרמתי את הרכב והוצאתי אותו"

עמוס בנישתי, בעל עסק בנתניה, שמע היטב את קולות התאונה בה נדרסה למוות סבתא ונכדה התינוק נפצע קשה - ומיהר לסייע. "ראיתי תינוק לכוד, קראתי לחברים והוצאתי אותו מהכתפיים", סיפר לחדשות 2 Online

הגבר שחילץ את התינוק הפצוע מתחת לגלגלי הרכב משחזר: עמוס בנישתי, בעל מכון אורתופדי השוכן במרחק של מטרים ספורים מזירת התאונה שאירעה היום (ב') בנתניה, סיפר כי הוא שמע רעש עוצמתי וכי נגלה לעיניו מחזה מזעזע. "ראיתי שמדובר בתינוק שלכוד בין הגלגל הקדמי של הרכב לבין העגלה שהייתה מעוכה תחתיו", סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא היה ניתן לשלוף אותו החוצה", המשיך בנישתי. "הגיעו בזריזות כמה חבר'ה מהעסק, עזרו לי להרים את הרכב, והוצאתי את התינוק מהכתפיים בעדינות. הוא היה נראה לי שלם ושלו. בדקתי לו דופק וראיתי שהוא בסדר, ושאין לי מה לעשות חוץ מלפתוח לו נתיב אוויר ולחכות שתגיע עזרה".

בנישתי הודה כי "מאוד קשה לתפקד כשאתה רואה תינוק במצב כזה, אבל כשהבנתי שחייו תלויים בי, אז ניטרלתי את הרגשות וניסיתי לעזור כמה שיותר".

לדבריו, התינוק לא היה בהכרה בהתחלה. "הנחתי אותו בין הרגליים שלי בזווית שאולי יחזור לו קצת דם או אוויר, כדי שהוא יתעורר. לאחר שלוש או ארבע דקות, הוא התחיל ליילל. וכשהוא יילל הבנתי שהכל בסדר. לימדו אותי שתינוק מיילל הוא חי ובריא. איך שהגיעו מד"א, הפרמדיק נתן לי שתי טפיחות על הכתף, הבנתי שסיימתי ופיניתי להם את המקום".

לסיום, אמר בנישתי כי הוא כולו תקווה שהתינוק יהיה בסדר. התינוק, שהוגדר במצב בינוני, הועבר מבית החולים לניאדו לבית החולים דנה להמשך טיפול. נהג הרכב הפוגע, כבן 70, נשאר בבית החולים לניאדו במצב קל. בשעות הקרובות תגבה ממנו המשטרה עדות. חקירת התאונה מנוהלת על ידי רב פקד אליהו ברמי, קצין בוחנים של אגף התנועה במחוז מרכז.

זירת התאונה בנתניה, היום (איציק בן שושן)

סבתו של התינוק, אישה כבת 50, נהרגה בתאונה, זאת לאחר שפרמדיקים של מד"א ביצעו בה פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה. שני עוברי אורח נוספים נפצעו באורח קל בתאונה הקשה.

מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי נהג הרכב הפוגע איבד שליטה על רכבו לאחר שרכב אחר פגע בו מאחור. במהלך איבוד השליטה, עלה הנהג פעמיים על אי-תנועה, ופגע באישה שטיילה עם נכדה בעגלת תינוק. בדקות שאחרי התאונה התאספו במקום עשרות בני אדם, ובהם קרובי משפחתה של ההרוגה שפרצו בבכי כשראו את המראות הקשים. אחדים מהם ניסו לסייע לכוחות ההצלה במאמציהם הראשונים לפנות את הנפגעים לבית החולים.

פרמדיקים בזירת התאונה (איציק בן שושן)