צפו: מתרגלים רעידת אדמה בטבריה

יותר מ-500 נפגעים, עשרות בניינים שהתמוטטו והרס מוחלט של תשתיות התקשורת והחשמל - זאת עלולה להיות התוצאה של רעידת אדמה חזקה בעיר טבריה. כוחות מגן דוד אדום דימו מצב של רעש אדמה חזק בעיר ותרגלו את פריסת הכוחות ותשתיות החירום

בעקבות רעידות האדמה התכופות שהורגשו בשבוע שעבר בצפון הארץ, קיימו היום (ב') אנשי מגן דוד אדום תרגיל רחב היקף המדמה טיפול ברעידת אדמה חזקה בעיר טבריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התרחיש של כוחות ההצלה, רעש אדמה בעוצמה של 6.7 דרגות יביא לקריסתם של עשרות מבנים בעיר הצפונית, וליותר מ-500 נפגעים. עוד על פי ההערכות, רעידה חזקה תביא לקריסתן של מרבית התשתיות הקיימות - החל מרשתות החשמל ועד לרשתות התקשורת.

כדי להתמודד עם אפשרות כזו, תרגלו אנשי מגן דוד אדום את הפעילות עם רכב הפיקוד והשליטה החדש שלהם. תפקידו העיקרי של הרכב הוא להחליף את קווי התקשורת הקיימים, וליצור קשר עבודה יעיל בין הכוחות הרבים שייפרסו בשטח, לבין המסוק שיוזנק לאוויר כדי להעביר תמונת מצב מדויקת.

במהלך התרגיל ביצעו הצוותים תרגול נרחב של פינוי נפגעים מהרעש, בין השאר גם פינוי מוטס באמצעות מסוק.

נערכים לתרחישים בצפון, היום (חדשות 2)

בשבוע שעבר: מספר רעידות אדמה קלות

בשבוע שעבר נרשמו באזור הצפון לא פחות מחמש רעידות אדמה. הרעידות היו חלשות יחסית, אם כי מורגשות היטב, ונעו בעוצמות של 3.3-3.6 דרגות. רעידת אדמה קלה הורגשה גם בעיר אילת, בעקבות רעש שמקורו סמוך לטאבה שבסיני.

בשל סדרת רעידות האדמה הקלות, בשבוע שעבר כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון על היערכותו של העורף להתמודדות עם רעשי אדמה. בדיון לקחו חלק גם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' והשר להגנת העורף גלעד ארדן ובסופו הורה נתניהו: "לקיים תרגולת נוספת ולרענן את ההנחיות לציבור".