בקרוב: "ויזת משקיעים" לארצות הברית

ביום א' הבא יביא שר הפנים גדעון סער את ההסכם שנחתם עם האמריקנים לאישור הממשלה. על פי הטיוטה, הוויזה החדשה כוללת אשרה למשך חמש שנים למשקיע ישראלי, אשרות שהייה לבני משפחתו ולעובדיו הישראלים. התנאים: סכום משמעותי להשקעה, תכנית עסקים מגובשת ומפורטת וידע ייחודי העשוי לתרום לכלכלה האמריקנית

בשורה עבור הישראלים שרוצים להגשים את החלום האמריקאי: בתקופה הקרובה ניתן יהיה לקבל ויזה מסוג חדש - "ויזת משקיעים". למי היא מיועדת? בעיקר לאנשי עסקים ישראלים שרוצים לפתוח עסק או להשקיע בארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום א' הבא יביא שר הפנים גדעון סער לאישור הממשלה את ההסכם שנחתם עם האמריקנים. תנאי הוויזה מופלגים והם אינם קיימים בסוגי וויזות אחרים. לדוגמה, למשקיע תינתן אשרה למשך חמש שנים עם אפשרות לצאת ולהיכנס לארצות הברית ללא הגבלה, יינתנו אשרות שהייה לבני משפחת המשקיע וכן לעובדיו הישראלים.

יביא ההסכם לאישור הממשלה. סער (חדשות 2)

אז מה צריך כדי לקבל את הוויזה? זה כבר יותר מורכב: על פי טיוטת ההסכם מול האמריקנים, דרושים סכום משמעותי להשקעה, תכנית עסקים מגובשת ומפורטת וידע ייחודי העשוי לתרום לכלכלה האמריקנית. ומה יוצא לכלכלה הישראלית מכך? מתברר כי מדובר בהסכם הדדי, כלומר, גם אזרח אמריקני שירצה להשקיע בישראל יקבל ויזה עם תנאים דומים. יצוין, כי הוויזה הראשונה תונפק כבר בחודשים הקרובים.

גורם במשרד הפנים אמר כי במשרד מאמינים שהסכם הוויזות ישפר ויקדם את הכלכלה בישראל, מתוך אמונה שמשקיעים אמריקנים שרואים את הפוטנציאל הכלכלי בישראל לא ייתקלו במחסומים ביורוקרטיים ויגיעו לכאן בקלות - ולכן גם ישקיעו את הכסף ללא קשיים. יש לציין עוד, כי על אישור התקנות בארצות הברית אחראי הנשיא ברק אובמה.