צפו: מערת נטיפים מרהיבה התגלתה בצפון

הפועלים בפרויקט ההרחבה של כביש 65 לא האמינו למראה עיניהם, כשנתקלו במהלך החפירות במערה ענקית שנשתמרה מתחת לאדמה במשך אלפי שנים. כעת יאלצו בחברה לתכנן נתיב חדש עבור הכביש על מנת לשמר את המערה הנדירה

הקבלנים שעובדים על הרחבת קטע הכביש בין מחלף גולני לקיבוץ עמיעד בצפון נדהמו לגלות במהלך החפירות מערת נטיפים ענקית בגודל של 40 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגילוי של המערה בהחלט הפתיע את הקבלנים שעובדים על פרויקט הענק של הרחבת כביש 65. בתמונות המרהיבות המגיעות מתוך המערה הענקית ניתן לראות נטיפים וזקיפים שנוצרו במהלך מיליוני שנים.

גיאולוגים יחקרו את המערה (חדשות 2)

בשלב זה לא ניתן לומר היכן בדיוק נמצאת המערה כי כרגע הגישה אליה מסוכנת. היחידים שמוסמכים לרדת אליה הם אנשי רשות הטבע והגנים והמכון לחקר מערות, שמתעדים וממפים אותה כדי להחליט איך לשמר אותה.

המערה צפויה גם לשמש את הגיאולוגים כדי ללמוד על העבר של אזור הגליל מבחינת רעידות אדמה, בשל הקרבה שלה לשבר הסורי-אפריקני. כבר עכשיו המהנדסים של חברת נתיבי ישראל מחפשים פתרונות הנדסיים יצירתיים כיצד לשמר את המערה - שנמצאת ממש על התוואי המתוכנן של הכביש החדש.

מערת הנטיפים (חדשות 2)

ככל הנראה עכשיו יצטרכו להסיט את הכביש, מהלך שגם יעכב את הפרויקט וגם יעלה עוד כסף, אך ברשות הטבע והגנים טוענים שעל מנת לשמור על הטבע צריך גם לשלם. כפי הנראה אם לא היו מתחילים לבנות את הכביש, לא בטוח שהיו מוצאים את המערה.