רמלה: אם דרסה את בתה וחברתה, מצבן קשה

מחקירה ראשונית עולה כי האם נסעה לאחור ופגעה בשתי הבנות, בנות 8-10, שיצאו מבית הספר. ילד נוסף שהיה ברכב נפצע באורח קל. צוותי מד"א פינו את הילדות לבית החולים אסף הרופא כשהן סובלות מפגיעה רב מערכתית

תאונת דרכים קשה ברמלה: שתי ילדות בנות שמונה ועשר נפצעו היום (א') באורח קשה מפגיעת מכונית שבה נסעה אמה של אחת מהן סמוך לבית הספר שבו לומדות השתיים ברחוב רש"י בעיר. ילדה נוספת נפצעה באורח קל בגפיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לילדות, הסובלות מפגיעה רב מערכתית. ילד נוסף שהיה בקרבת מקום נפגע גם הוא בגפיו, ומצבו מוגדר קל. הפצועים פונו לבתי החולים תל השומר ואסף הרופא.

האחיות הוכנסו לחדר הניתוח ובני משפחתן נמצאים לידן בבתי החולים. מחקירת האירוע עולה כי האם נסעה לאחור כשהתכוונה להגיע לאסוף אותן מבית ספרן. חוקרי אגף התנועה של המשטרה הגיעו לזירה ומנסים כעת להבין את נסיבות המקרה.

זירת התאונה, היום (חדשות 2)

"המראות היו קשים"

"סמוך לשעה 14:00 נהגת שנסעה לאחור פגעה בשתי ילדות בנות 8 ו-10 ובילד נוסף", אמר רב-פקד רואי שפר, קצין את"ן שפלה. "הילדות נפצעו באורח קשה מאוד והילד נפצע באורח קל. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים אסף הרופא. הרופאים בבית החולים עושים הכל בשלב זה על מנת להציל את חייהן".

"ראיתי את האוטו נוסע ברוורס ועולה על שתי הבנות", סיפר זוהר אל-קאלכ, עד ראייה במקום. "הנהגת התחילה לצעוק ולהשתולל. ראינו את שתי הבנות שוכבות על הרצפה. כנראה היא פגעה בהן אחרי שיצאו מבית הספר. ככל הנראה במקום לשים רגל על הבלם היא לחצה על דוושת הגז. איך שהיא עצרה ראינו שהבנות במצב קשה מאוד. הנהגת התחילה להשתולל ונפלה על הרצפה".

עד ראייה נוסף, עבד אבו-סוויסה, סיפר כי "שמעתי צעקות ואנשים רצים לכיוון המכונית. אני ובני מיד רצנו למקום. ראינו שתי ילדות מתחת לצמיגים של המכונית. מספר גברים נוספים הצטרפו אלינו והתחלנו להרים את הרכב מעל לבנות. הבן שלי משך אותן החוצה. זאת הייתה זוועה לראות דבר כזה. האמא צרחה ובכתה. הנהגת הייתה כנראה אמא של אחת מהן. לפי מה שהבנתי הבנות ביקשו לשים את התיקים שלהן בתא המטען ובשעה שעשו זאת האמא החלה לנסוע לאחור ועלתה עליהן".

אורן אהרוני, חובש איחוד הצלה שהיה מראשוני המגיעים לזירה, סיפר כי מצא את הילדות במצב קשה ומיהר להעניק להן טיפול רפואי ראשוני. "המראות היו קשים. טיפלתי במה שהיה צריך וחיכיתי לצוות של מגן דוד אדום שיבוא לעזור לי", סיפר.

"בסביבות השעה 14:10 נסעה האם לאחור וככל הנראה פגעה בשתי הילדות שהיו במגרש", סיפר רפ"ק רואי שר, קצין אגף תנועה שפלה. "ילד נוסף שהיה במקום נפגע קל".