צופה במופע של ריהאנה טוענת: "נכים ללא כרטיס מתאים עוכבו מחוץ למתחם"

לאחר שרכשה עם אחיה המרותק לכיסא גלגלים באופן זמני בעקבות שבר ברגלו כרטיסים מבעוד מועד למופע של הזמרת, התלוננה אחת הצופות כי הוא ונכים אחרים עוכבו מחוץ למתחם המיועד לבעלי מוגבלויות - רק בגלל שלא רכשו כרטיס מיוחד. "למה זה צריך בכלל להיות על כרטיס?", תהתה. הפקת המופע: "הגורמים פעלו לפתרון מהיר ומיידי"

אתי אלימלך, תושבת יבנה שהגיעה עם אחיה המרותק לכיסא גלגלים בעקבות שבר ברגלו למופע של הזמרת ריהאנה בפארק הירקון אמש (ג'), טוענת כי לא אושר לו ולצופים אחרים הסובלים ממוגבלויות, להיכנס למתחם המיוחד שהוקצה לנכים - רק בשל העובדה שלא רכשו כרטיס מתאים לפני כן. "לא אמרו לנו כלום על כרטיס מיוחד", סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online. "במשך שעה וחצי נלחמנו כדי להיכנס למתחם, יחד עם עוד כמה נכים אחרים - חלקם בעלי מוגבלויות קשות במיוחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי אלימלך, היא הגיעה עם אחיה אל המתחם המוקצה לנכים, והגישו את הכרטיס שרכשו מבעוד מועד לשומר. "הוא אמר: 'לא, לא רשום על הכרטיס 'נכה' ולכן אתם לא יכולים להיכנס'", סיפרה. "למה זה צריך בכלל להיות כתוב על כרטיס?". לטענתה, השומר השיב כי זהו הנוהל.

"מסביב החלו להתאסף בעלי מוגבלויות נוספים", המשיכה אלימלך. "אחד מהם היה קטוע רגליים ואחר עם צינורות הנשמה. גם להם לא היה כרטיס מותאם. במשך שעה וחצי נלחמנו להיכנס". בשל כך, החליטה הצופה לשלוף את המצלמה ולתעד את שהתרחש.

אלימלך טוענת כי ניגשה לנציגי ההפקה במקום, שטענו באוזניה כי מטעמי בטיחות קיים מספר מוגבל של מקומות. עוד ציינה, כי שאלה אותם מה עליה לעשות. "אחרי כשעה וחצי שבה מספר נכים מחכים מחוץ למתחם בבושת פנים - הם הבינו שפנינו לתקשורת והקלטנו אותם, אז הם נעתרו לבקשתנו והכניסו אותנו אל המתחם. אף אחד לא התנצל בפנינו. לא התכוננו לזה".

"אני צועקת את צעקתם", אמרה אלימלך. "זה מחדל שאסור שיחזור על עצמו. זה שבר לי את הלב".

מקבוצת בלוסטון פלס הפקות נמסר כי "השטח הותאם לפי התקנים המוגדרים בחוק למתן שירות ונגישות לבעלי מוגבלויות ונכים. בנוסף, היתה אפשרות לרכישת כרטיס נכה עם נגישות מיוחדת. מרגע שהובאו לידיעת ההפקה מקרים של נכים שלא קנו כרטיס מיוחד פעלו הגורמים לפתרון מהיר ומיידי".