שירותי הרווחה בתל מונד: "הופתענו מהרצח, זו טרגדיה"

במחלקת הרווחה בתל מונד הופתעו מהרצח המזעזע הבוקר, לאחר שהנרצחת, נאווה חן, הייתה מוכרת לשירותי הרווחה - אך לא דיווחה על אלימות. "הם היו משפחה מתפקדת, זו פשוט טרגדיה ונסייע לילדים", אמרו בשירותי הרווחה. חברת המשפחה תהתה: "איפה היתה המשטרה? למה היא היתה צריכה ללכת ככה?"

המשטרה עדיין מחפשת את החשוד ברצח בת זוגו לשעבר נאווה חן הבוקר (ג') בתל מונד, ובינתיים במחלקת הרווחה נערכים כדי לסייע לילדיה. כבר בעבר חן טופלה במחלקת הרווחה של המועצה המקומית - אך שם ציינו כי היא לא דיווחה על אלימות מצד בן זוגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הופתענו הבוקר וזו ממש טרגדיה", אמרה לחדשות 2 Online דינה וולדמן, מנהלת מחלקת הרווחה במועצה המקומית תל מונד. "היא הייתה מטופלת אבל לא על רקע אלימות. היא קיבלה עזרות נקודתיות והיא מעולם לא ציינה משהו כזה".

הנרצחת נאוה חן

לטענת וולדמן, האישה העלתה בפני אנשי הרווחה קשיים הנוגעים לה ולילדיה בלבד. "מדובר במשפחה מתפקדת מאוד מבחינה רגשית ואנו נערכים כעת לסייע מבחינה פסיכולוגית", הוסיפה. "נהייה לצדם בשדה הקשה הזאת".

מי שהבחינה בחשוד ברצח, הייתה לא אחרת מבתה בת ה-17 של חן, שרק חזרה ממסע לפולין. היא ראתה אותו בורח לרחוב סמוך ומאז החיפושים אחריו נמשכים. למעט הנערה, יש לחן עוד שני ילדים.

"איפה הייתה המשטרה?", שאלה אחת מחברותיה של חן, "שבועיים מחפשים אותו, למה לא מצאו אותו? הייא התקשרה, למה הבחורה הייתה צריכה ללכת ושלושה ילדים נשארים ככה. אי אפשר להעלים שלוש תמונות". לדבריה, נאווה חן התלוננה שלוש פעמים במשטרה אך זה לא עזר. "אישה מתלוננת שלוש פעמים, נתנה להם כתובת, אמרה להם איפה הוא נמצא. זו לא משטרה".

רלי גולדנברג, מנהלת סניף עמותת ידיד בתל מונד, סיפרה אף היא כי הופתעה מהרצח. "לא ידעתי על בעייתיות. זה הפתיע אותנו הבוקר, כל הבנות ממש בהלם מהמקרה, זה לא היה צפוי בכלל", אמרה  גולדנברג אמרה כי רק ביום ראשון האחרון פגשה את נאווה. "היא חייכה, והבת הקטנה שלה הייתה. כולנו בהלם". 
 

התלוננה במשטרה על איומים (חדשות 2, אלירן חייט)

האישה התלוננה במשטרה על איומים בעבר

על פי החשד, גבר בן 49 דקר הבוקר למוות את בת זוגו, נאווה חן, בת 42, בביתה ולאחר מכן נמלט מהמקום. כוחות של מגן דוד אדום שהוזעקו לבית מצאו את האישה כשהיא פצועה באורח אנוש ופינו אותה לבית החולים מאיר בכפר סבא - שם מתה מפצעיה.

מבדיקה ראשונית עולה כי חן התלוננה בעבר פעמיים במשטרת נתניה נגד בן זוגה, ב-3 וב-16 לאוקטובר. התלונות היו על הטרדות ועל איומים כי יספר לחברותיה פרטים אודותיה.
המשטרה הוציאה נגד הגבר צו מעצר, אך מכיוון שלבן הזוג אין כתובת קבועה והוא מחזיק במספר כתובות - לא הצליחו השוטרים לאתרו. במשטרה הציעו לאישה לעבור למקלט כדי להגן עליה - אך לטענתם היא סירבה.