עובדת משרד המשפטים על מות הילדות הפלסטיניות: "כן ירבו"

דיונים סוערים התפתחו בשבוע האחרון ברשתות החברתיות בעקבות מותן של ארבע ילדות פלסטיניות שנשכחו ברכב בחברון. באחד מהם כתבה עובדת משרד המשפטים: "לא מבינה למה החמישית שרדה". בעקבות הדברים, תוזמן העובדת לשימוע

ארבע ילדות פלסטיניות בגילאי 2 עד 6 נשכחו בשבוע שעבר ברכב בחברון ומתו. האירוע הטרגי הזה, שהכה בתדהמה רבים ברשות הפלסטינית, הביא לשרשרת של תגובות גזעניות מרתיחות ברשתות החברתיות בישראל - בהן תגובה של עובדת מדינה ממשרד המשפטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחד הדיונים אודות המקרה הקשה שהתפתח בפייסבוק, כתב אחד הגולשים: "אל לכם להיבהל, המוות הזה מבורך הוא". בתגובה אחרת כתב גולש: "יותר טוב, ככה הן לא יתרבו, אני כבר טענתי בעבר שצריך לעקור ולסרס מגיל קטן".

דקות לאחר מכן הצטרפה לדיון המחליא הזה הגולשת ממשרד המשפטים. "פחות 4 פלסטינים, אני רק לא מבינה למה החמישית שרדה", כתבה. בתגובה לדברים ציין גולש אחר כי אזרח פלסטיני נוסף מת מאש צה"ל ושאל אותה האם הדבר מנחם אותה. "חחח בהחלט מנחם, כן ירבו", כתבה לו העובדת.

הסטטוס הפוגעני (חדשות 2)

האישה, העובדת במשרד המשפטים, זומנה בשל דבריה לבירור ולשימוע שעשוי להביא לפיטוריה. בשיחה עם חדשות 2 אמרה שהיא מצטערת וכי לא התכוונה לפגוע באיש. "אפילו מחקתי את הפוסט הזה מבעוד מועד", אמרה.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "מדובר בסטודנטית המועסקת לפי שעות במשרה פקידותית זמנית באגף המחשבים של המשרד. הנהלת משרד המשפטים רואה בחומרה כל גילוי של גזענות מכל סוג שהוא".