אשקלון: בן שנתיים חולץ מרכב נעול

אזרחות טובה הצילה חיים: עובר אורח הבחין בפעוט, בן שנתיים, כשהוא יושב ללא אדם מבוגר ברכב החונה ליד מרכז מסחרי בעיר. הוא הזעיק משטרה, ניפץ את חלון הרכב וחילץ את הפעוט כשהוא במצב טוב. האם נלקחה לחקירה: "יצאתי למספר דקות לסידורים"

ארכיון (עזרי עמרם)

פעוט כבן שנתיים חולץ היום (ד') מרכב נעול בחניון של מרכז מסחרי באשקלון. הפעוט אותר כשהוא לבדו ברכב על ידי עובר אורח שניפץ את החלון וחילץ אותו. האם נלקחה לחקירה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עובר האורח דיווח למשטרה על המקרה והכוחות הוזעקו למקום, אולם לבסוף התברר כי הפעוט במצב טוב וכי הוא לא זקוק לטיפול רפואי. אמו של הפעוט אותרה ועוכבה לחקירה במשטרת אשקלון. בחקירתה הסבירה האם כי היא יצאה מהרכב למספר דקות לטובת סידורים.

שכח ילד ברכב, והורשע בגרימת מוות ברשלנות

רק בחודש שעבר הודה נחמן שטיצר ממודיעין עילית בגרימת מוות ברשלנות לחיים בוימל ז"ל, שנשכח ברכבו. ההודאה הגיעה בעקבות הסדר טיעון שנחתם עם הפרקליטות. סניגורו של שטיצר דרש כי לא יוטל עליו עונש מאסר בפועל, אלא מאסר מותנה, שישה חודשי מאסר שיומרו לעבודות שירות ופיצוי למשפחתו של בוימל. התביעה הודיעה כי "עמדתנו בנוגע לעונש תיקבע לאחר קבלת התסקיר משירות המבחן".

נחמן שטיצר, ארכיון (חדשות 2)

לפני כשנה, בחודש אוגוסט 2012 שכח שטיצר, מלמד בתלמוד תורה ברסלב במודיעין עילית, את הילד חיים בוימל ז"ל בן הארבע שאותו הסיע ברכבו, וכתוצאה מכך הילד נפטר. בוימל נשכח במשך שעות ברכב נעול שחנה בחניון ליד מוסד חינוכי בשדרות יחזקאל בעיר. רופא איחוד הצלה שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו. שטיצר, שהסיע את הילד בשעות הבוקר ללימודים, מצא אותו בצהריים ללא רוח חיים.

העונש המקסימלי על גרימת מוות ברשלנות - סעיף 304 לפי חוק העונשין - הוא עד שלוש שנות מאסר.

בתחילת הקיץ, לאחר שנרשמו מספר מקרים של שכחת ילדים ברכב, פנה שטיצר לשר החינוך שי פירון וקרא לו להסדיר את הדיווח על אי הגעת ילדים למוסדות חינוך. במכתב האישי לפירון סיפר נחמן על היום הקשה והנורא בחייו, והסביר מדוע הסדרת הנושא עשויה לתרום להצלת נפשות.