משפחת הצעירה שמתה לאחר שאכלה במסעדה מתנגדת לנתיחה

המשטרה פנתה לבית המשפט בבקשה לאשר נתיחה ובדיקת רעלים לגופתה של רונית אלון-ברקוביץ', מנהלת משמרת במסעדה ביהוד שמתה מחנק לאחר שככל הנראה פיתחה תגובה אלרגית. משפחתה מתנגדת מסיבות דתיות. בבדיקה שנערכה לגופה נמצא עצם זר בגרונה של הצעירה

נמשכת חקירת מותה של מנהלת המשמרת

המשטרה ממשיכה לחקור את מותה של רונית אלון-ברקוביץ', מנהלת המשמרת בת ה-27 מירושלים שמתה במסעדה ביהוד מחנק, לאחר שככל הנראה פיתחה תגובה אלרגית. משפחתה מתנגדת לנתיחה שלאחר המוות מטעמי דת ובמשטרה פנו לבית המשפט בבקשה לאשר את ההליך כדי לנסות ולקבוע את נסיבות מותה של רונית - אך נענו בשלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית המשפט לא אישר את הבקשה לבצע נתיחה והורה לבצע בדיקה חיצונית בלבד במכון לרפואה משפטית. מהבדיקה הראשונית עולה, כי ישנו עצם זר שתקוע בגרונה של אלון-ברקוביץ' וכעת בוחנים במשטרה ובפרקליטות האם לבקש בשנית מבית המשפט אישור להליך שבו ינסו לחלץ את העצם הזר, ולהמשיך לבצע נתיחה מלאה.

גורמים במשטרה אמרו כי המשפחה עומדת על כך שלא תבוצע נתיחה, ואף איימו שיעתרו לבג"ץ במידה ובית המשפט יהפוך את החלטתו ויאשר את הנתיחה.

בעל המסעדה: "היא לא אכלה שום דבר מיוחד"

אתמול אמר בעלי המסעדה איציק בר סימן טוב כי המנהלת לא אכלה שום דבר חריג. "היא אכלה כמו כל יום בשנה האחרונה. היא לא אכלה משהו מיוחד - ריזוטו וחזה עוף. לא החלפנו שום רכיב במנה".

"אני הופתעתי", ציין בעל המסעדה. "כשהיא יצאה מפה עם אחת המלצריות הכל היה בסדר. בתקופה האחרונה היא הייתה משתעלת, מה שלא קרה בעבר. לאחר שיצאה מהמסעדה היא אמרה למלצרית שהיא מרגישה כי היא נחנקת. המלצרית הקפיצה את כוחות ההצלה שהעניקו לה טיפול רפואי ראשוני".

אלון-ברקוביץ', אם לילדה בת שנתיים תושבת ירושלים, הגיעה אמש לסניף קופת חולים והתלוננה על קוצר נשימה. בתוך רגעים ספורים הידרדר מצבה, ולאחר נסיונות החייאה נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה. נבדקת האפשרות כי מותה נגרם מתגובה אלרגנית, וייתכן כי פריט מזון שאכלה במסעדה הוביל לתגובה.