נכה צה"ל גר ברכב מול משרד הביטחון: "אין כסף לדירה"

צ', הלום קרב שהשתתף במלחמות יום הכיפורים ולבנון הראשונה, עבר באחרונה להתגורר מול אגף השיקום של משרד הביטחון בבסיס תל השומר. הסיבה: הוא טוען שאין באפשרותו לשכור דירה ואגף השיקום, לדבריו, לא מסייע לו. "פינו אותו מהבית ואנו מאוד חוששים", סיפרה בתו. משרד הביטחון: "אגף השיקום ימשיך לסייע לו"

"לא אזוז מכאן עד שאקבל מה שמגיע לי". כבר יותר משבוע שצ', תושב המרכז במקור, מתגורר ברכבו מול אגף השיקום של משרד הביטחון בבסיס תל השומר. לטענתו, הוא אינו יכול להרשות לעצמו לשכור דירה ובמשרד מסרבים להבטיח לו אחת כשתתפנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צ' מוכר באגף השיקום כהלום קרב וכנכה צה"ל, לאחר שהשתתף במלחמת יום הכיפורים ובמלחמת לבנון הראשונה. אמנם הוא מקבל סיוע, אך זה, לדבריו, לא מאפשר לו לשכור דירה. "הדבר היחיד שאני מבקש זה בסך הכל דיור, אבל רק מטרטרים אותי. אין לי כבר אמונה באף אחד".

פגישה שנערכה לאחרונה בינו לבין מנהלת באגף השיקום לא הולידה פתרון, לטענתו.

"פינו אותו מהבית ואנו מאוד חוששים", סיפרה בתו לחדשות 2 Online. "הוא אוכל קצת, כמעט ולא מתגלח והולך לאנשים אחרים כדי להתקלח. אין לנו גם אמצעים לעזור לו, ובמשרד הביטחון יודעים שהוא ישן שם באוטו ולא עושים דבר".

משפחתו: "אין לנו אמצעים לעזור לו" (חדשות 2)

ארגון נכי צה"ל: "המצב בלתי נסבל"

משרד הביטחון הציע לו פתרון בדמות 400 דולר בחודש לצורך דירה, והבטיח לו, לטענת גורמים המעורים בנושא, גם דירה בעת שזו תתפנה בשנה הקרובה. צ' התעקש לקבל דירה באופן מיידי, למרות שהדבר אינו אפשרי כרגע.

יו"ר ארגון נכי צה"ל, שנמצא בקשר עם צ' ומשפחתו, סיפר: "אנו לא יכולים לסבול מצב שבו יש אדם שאין באפשרותו לרכוש דירה והוא ישן ברכב. אם מחר תימצא דירה פנויה - הוא יקבל אותה, ועצם זה שהצלחנו להבטיח שהוא יקבל אחת - זה הישג".

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "אגף השיקום מסייע מזה שנים רבות לצ', ואף מעניק לו, מעבר לסיוע שלו הוא זכאי, עזרה במימון שכר דירה. אגף השיקום נמצא בקשר עם צ' וימשיך לסייע לו על פי זכאותו ובהתאם למה שמאפשר החוק".