מעסיקה של הצעירה שנחנקה למוות: "המנהלת לא אכלה שום דבר חריג"

בעל המסעדה אותה ניהלה הצעירה שנחנקה אתמול למוות לאחר שאכלה את אחת המנות הגיב לראשונה לטרגדיה שפקדה את המקום. "היא אכלה כמו בכל יום בשנה האחרונה", ציין בעל המסעדה, "ככל הנראה מדובר בתגובה אלרגנית. כולנו בהלם"

מאמצי ההחייאה נכשלו. אילוסטרציה (רויטרס)

"המנהלת לא אכלה שום דבר חריג", כך אמר היום (ג') איציק בר סימן טוב, בעל המסעדה בה עבדה כמנהלת משמרת הצעירה שנחנקה אמש למוות לאחר שככל הנראה פיתחה תגובה אלרגית. "היא אכלה כמו כל יום בשנה האחרונה", הוסיף בר סימן טוב. "היא לא אכלה משהו מיוחד. ריזוטו וחזה עוף. לא החלפנו שום רכיב במנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני הופתעתי", ציין בעל המסעדה. "כשהיא יצאה מפה עם אחת המלצריות הכל היה בסדר. בתקופה האחרונה היא הייתה משתעלת, מה שלא קרה בעבר. לאחר שיצאה מהמסעדה היא אמרה למלצרית שהיא מרגישה כי היא נחנקת. המלצרית הקפיצה את כוחות ההצלה שהעניקו לה טיפול רפואי ראשוני".

"יכול להיות שזו תגובה אלרגנית למזון", הדגיש בר סימן טוב, "הכל יכול להיות. היא הייתה רק בת 27. טיפוס מדהים. צוות המסעדה בטרגדיה. היא ניהלה את המסעדה בצורה מקצוענית והייתה חלק מהמשפחה שלנו". בר סימן טוב הוסיף כי "היא הייתה חייכנית מאוד. הכרתי את בעלה ואת בתה בת השנה וחצי. דיברתי עם אחותה והם בהלם. היום המסעדה סגורה בגלל מה שקרה. כולם בשוק, אנחנו לא מעכלים, לא סתם החלטנו לא לפתוח - אף אחד לא מסוגל לעבוד".

עובדת המסעדה, תושבת ירושלים, הגיעה אמש לסניף קופת חולים והתלוננה על קוצר נשימה. בתוך רגעים ספורים הידרדר מצבה, ולאחר נסיונות החייאה נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה. נבדקת האפשרות כי מותה נגרם מתגובה אלרגנית, וייתכן כי פריט מזון שאכלה במסעדה הוביל לתגובה.

"קיבלנו קריאה על צעירה עם קוצר נשימה בקופת חולים. כשהגענו למקום ראינו את הרופאים מבצעים פעולות החייאה", אמר לחדשות 2 Online דובר מד"א, זכי הלר. "הפרמדיקים הצטרפו וביצעו פעולות החייאה מתקדמות, אך מאמצי ההחייאה נכשלו ונאלצו לקבוע את מותה. ידוע לנו שהיא התלוננה על קוצר נשימה כשהגיעה למרפאה, אך איננו יכולים לקבוע מה הוביל למותה באופן ודאי".  

בקופת חולים מאוחדת אישרו את הפרטים. "ברגע שנכנסה למרפאה היא הכחילה, הקיאה והתנפחה לה הלשון", אמרו. מייד נזעקו אליה שתי רופאות ואחות, ביצעו בה החייאה ממושכת כאשר לנוכח הסימפטומים טיפלו בה גם בתרופות אנטי אלרגניות. במקביל הזעיקו ניידת טיפול נמרץ".

בהכנת הידיעה השתתף גלעד שלמור