אכלה במסעדה - ומתה מתגובה אלרגית

צעירה בת 27, אם לילדה, הגיעה למרפאה בליווי בן זוגה והתלוננה על קשיי נשימה, ובתוך זמן קצר החלה להכחיל. הצוות הרפואי, בסיוע צוות מד"א, ניסה לבצע החייאה בצעירה, אך המאמצים נכשלו והצוותים נאלצו לקבוע את מותה. נבדקת האפשרות כי מדובר בתגובה אלרגנית. על פי עדויות, קוצר הנשימה החל לאחר שאכלה במסעדה

מאמצי ההחייאה נכשלו. אילוסטרציה (רוטרניק)

טרגדיה ביהוד: צעירה בת 27, אם לילדה בת שנתיים, הגיעה אמש לסניף קופת חולים והתלוננה על קוצר נשימה. בתוך רגעים ספורים הידרדר מצבה, ולאחר נסיונות החייאה נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה. נבדקת האפשרות כי מותה נגרם מתגובה אלרגנית, וייתכן כי פריט מזון שאכלה במסעדה הוביל לתגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי עדויות שהגיעו לחדשות 2 Online, הצעירה החלה לסבול מקוצר נשימה לאחר שאכלה דבר מה במסעדה. היא הגיעה לסניף קופת חולים מאוחדת בעיר בליווי בן זוגה, והחלה לחוש ברע. 

"קיבלנו קריאה על צעירה עם קוצר נשימה בקופת חולים. כשהגענו למקום ראינו את הרופאים מבצעים פעולות החייאה", אמר לחדשות 2 Online דובר מד"א, זכי הלר. "הפרמדיקים הצטרפו וביצעו פעולות החייאה מתקדמות, אך מאמצי ההחייאה נכשלו ונאלצו לקבוע את מותה. ידוע לנו שהיא התלוננה על קוצר נשימה כשהגיעה למרפאה, אך איננו יכולים לקבוע מה הוביל למותה באופן ודאי".  

בקופת חולים מאוחדת אישרו את הפרטים. "ברגע שנכנסה למרפאה היא הכחילה, הקיאה והתנפחה לה הלשון", אמרו. מייד נזעקו אליה שתי רופאות ואחות, ביצעו בה החייאה ממושכת כאשר לנוכח הסימפטומים טיפלו בה גם בתרופות אנטי אלרגניות. במקביל הזעיקו ניידת טיפול נמרץ".

למרות כל מאמצי ההחייאה, ועל אף שבשלב מסויים הרופאות הצליחו להחזיר לה דופק, אומרים במאוחדת, האישה נפטרה והפרמדקים של מד"א, שעוד המשיכו בהחייאה, נאלצו לקבוע את מותה".