סיכום הכותרות המרכזיות בסוף השבוע: סגן נשיא ארה"ב לא יגיע לנאום נתניהו, גלנט נגד לפיד

למרות שביידן הוא יו"ר הסנאט, הוא הודיע כי לא יהיה נוכח בעת נאום רה"מ בקונגרס; הרצוג קורא לנתניהו לבטל את הנאום; יואב גלנט נגד לפיד: "הוא לא ניהל מעולם חנות ונתנו לו לנהל את הכלכלה"; חשד לרצח בבית אבות בחיפה; ישראלית נהרגה בתאונת דרכים בניו זילנד; בדאע"ש טוענים שחטופה אמריקנית נהרגה בתקיפה ירדנית

המשבר מחריף: ביידן ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

סיכום חדשות סוף השבוע: נמשכת הביקורת נגד נאומו המתוכנן של נתניהו בקונגרס האמריקני בחודש הבא. אמש (שישי) פורסם כי סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לא יהיה נוכח בנאום, למרות שהוא משמש בתפקיד יו"ר הסנאט ובאופן מסורתי משתתף בישיבות המשותפות של שני בתי הקונגרס.

בהודעה שפורסמה על ידי לשכתו נמסר כי ביידן ישהה באותה העת מחוץ לארצות הברית וכי נסיעתו תוכננה עוד לפני שנודע מועד הנאום.

יושב ראש המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג, קרא היום (שבת) לנתניהו לבטל את הופעתו ואמר: "הנאום הזה של ראש הממשלה נולד בחטא כהפקת בחירות, ומסכן את ביטחון אזרחי ישראל ואת היחסים המיוחדים בין המדינות".

גלנט תוקף את יאיר לפיד (בר חיים, גילי יערי/flash90)

חילופי ההאשמות והעקיצות במערכת הפוליטית במסגרת קמפיין הבחירות נמשכים: יואב גלנט, מספר 2 ברשימת כולנו, תוקף את עמיתיו למחנה המרכז ומאשים את ממשלת נתניהו-לפיד בכישלון. באירוע "שבתרבות" בקריית ביאליק אמר גלנט: "לפיד זה נתניהו, בנט זה ציפי - חבורת אופוזיציונרים חדשים לצורך בחירות. לפיד לא ניהל מעולם חנות ונתנו לו לנהל את הכלכלה".

בת 90 חשודה ברצח בת 82

בניו זילנד נהרגה תיירת ישראלית ועוד חמישה נוספים נפצעו באורח קשה ובינוני בתאונת דרכים סמוך לעיר כרייסטצ'רץ' שבדרום המדינה. מחקירה ראשונית עולה כי רכבם של השישה, תיירים מישראל בשנות ה-60 וה-70 לחייהם, סטה מדרכו מסיבה שאינה ידועה והידרדר לתהום בעומק 40 מטרים. אחד הפצועים הצליח לחלץ עצמו והזעיק עזרה. הפצועים הועברו לבית חולים, הודעות נמסרו למשפחותיהם בארץ.

רצח בבית אבות אמש בחיפה: קשישה בת 90 נעצרה בחשד שהרגה את שותפתה לחדר, בת 82. על פי החשד, הקשישה דחפה את חברתה לאחר ויכוח שפרץ בין השתיים, וגרמה בכך למותה. עורך דינה של החשודה טוען כי מרשתו פעלה מתוך הגנה עצמית, לאחר שהמנוחה תקפה אותה והחלה לדקור אותה.

החטופה האמריקנית קיילה ג'ין מולר (פייסבוק)

דאע"ש: "אמריקנית נהרגה בהפצצות של ירדן"

המלחמה בארגון דאע"ש: הממשל האמריקני מתייחס בספקנות להודעת דאע"ש אתמול, על מותה של שבויה אמריקנית בתקיפת חיל האוויר הירדני בסוריה. קיילה ג'ין מולר, בת 26, התנדבה בעזרה לפליטים בסוריה, שם נחטפה לפני כשנתיים. לפי הדיווחים היא התנדבה בעבר גם בישראל ובשטחי הרשות, ובדאע"ש טוענים כי היא נהרגה בתקיפה ירדנית באזור ראקה.

מזג האוויר הקייצי הוציא רבבות מטיילים במהלך השבת אל שמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. מרשות הטבע והגנים נמסר כי האתרים המטוילים ביותר הם עין אפק ונחל תבור.