הכביש החדש לירושלים ייקרא על שם הרב עובדיה יוסף

שר התחבורה ישראל כ"ץ הודיע כי הכביש החדש לירושלים, כביש מספר 16, ייקרא על שם הרב עובדיה יוסף ז"ל, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס שהלך לעולמו. "הרב היה דמות גדולה עבור כל העם ועבור העיר ירושלים, הכביש יעבור ליד השכונה בה התגורר", הסביר כ"ץ את ההחלטה

הרב עובדיה יוסף ז"ל (משפחת הרב)

שר התחבורה ישראל כץ הודיע כי החליט לקרוא לכביש 16 העתידי, שיחבר את מחלף מוצא עם שכונות ירושלים המערבית, על שם מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס הרב עובדיה יוסף ז"ל שהלך לעולמו בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב עובדיה היה דמות גדולה עבור כל עם ישראל ודמות גדולה עבור העיר ירושלים", הסביר כ"ץ את ההחלטה. "הכניסה הזו תצא ממבשרת ותעבור ליד שכונת הר נוף בה התגורר הרב. כביש 16 יחבר באופן סמלי בין שני אישים דגולים; מנחם בגין והרב עובדיה יוסף דרך שתי הכניסות העיקריות לעיר".

הכניסה חדשה לירושלים אמורה להקל על עומסי התנועה בכניסה וביציאה מהעיר ובשכונות הגובלות בכביש. כביש 16 ייסלל ככביש דו-מסלולי ודו-נתיבי באורך של 4.7 קילומטרים, והמהירות המותרת בו תהיה 80 קילומטרים בשעה.

הערב: עצרת זיכרון לרב יוסף, רחובות ייחסמו בבירה

אמנם הכביש החדש צפוי להקל על עומסי התנועה בירושלים, אבל בינתיים כמה רחובות ראשיים במרכז הבירה נחסמו היום ויישארו סגורים לתנועה עד לשעות הערב המאוחרות. זאת, בעקבות עצרת זיכרון שיקיימו בניו של הרב עובדיה יוסף לרגל תום ימי השבעה.

החל מהשעה 11:00 בבוקר חסום רחוב חטיבת הראל לתנועת כלי רכב בקטע שבין המיתלה לבית העלמין סנהדריה. הערב ייסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות גולדה מאיר, בר אילן, ירמיהו, שמואל הנביא ולוי אשכול. שיבושים וחסימות צפויים גם ברחובות המובילים אליהם.

באגף התנועה במשטרה מבקשים מציבור הנהגים לעשות שימוש בכביש בגין ובדרך בר לב. לרשות הבאים לעצרת יעמדו אוטובוסים מאחר ולאזור העצרת לא יהיה ניתן להגיע ברכב פרטי.