כמה מכתבים נשלחים לאלוהים בשנה?

מדי שנה נשלחים מאות מכתבים לאלוהים – שמגיעים בסופו של יום למחלקת "עלומות" של דואר ישראל. כל כמה חודשים הם מועברים לכותל המערבי, אך יש כאלה שממוענים גם לישו ומגיעים מחו"ל. מדוע הגיע צילום אולטרה סאונד באחד מהם?

חלק נשלחים גם לישו (חדשות 2)

בריאות, ברכה, אהבה ופרנסה: בדואר ישראל מטפלים מדי יום במכתבים רבים, אך בין היתר, בכל שנה מגיעים אליהם גם מאות מכתבים שנשלחו מהארץ ומהעולם לאלוהים - ומטופלים על ידי אנשי מחלקת "עלומות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המכתבים מגיעים בדרך כלל בלי מוען, ובעיקר מחו"ל בתקופת החגים. במחלקת "עלומות" בדואר, לשם מגיעים כל דברי הדואר שהלכו לאיבוד, מעטפות ריקות וחבילות עם כתובות לא נכונות כבר רגילים למכתבים אלה ולפנים משורת הדין את אלה שממוענים לאלוהים הם שולחים לכותל. היו מכתבים בהם נמצאו צילומים של אולטרה סאונד עם ברכות בריאות לתינוק החדש, הצלחה בזוגיות והחלמה ממחלות, וחלק מהם ממוענים גם לישו.

"ברצוני לבקש סליחה על שזייפתי תאריכים על מרשמים רפואיים של תרופות, במקום לחזור לרופא ולהוציא מרשם חדש", נכתב באחד המכתבים שנשלחו לאלוהים. "אני מבקשת סליחה כנה מכל הלב. אנא סלח לי אלוהים שלי".

המכתבים מגיעים בסוף לכותל (ראאד איברהים)

במכתב אחר נכתב: "לריבונו של עולם, אפתח פי להודיה להשם יתברך, שימלא את משאלת לבי בהקדם האפשרי. אני סובלת מייסורים של אהבה למעלה מחצי שנה ושם אהובתי... האם ביכולתך למלות את בקשתי שהקשר ביני לבן חברתי יהיה יותר הדוק, ואם אפשרי הדבר שנחיה אני וחברתי באותו בית.
אודה לך אם תעזור ריבונו של עולם. זו משאלתי היחידה בגלל שנלקחה ממני ילדתי, והיא מזכירה לי את דמותה למול עיני".

בדואר ישראל אמרו כי בכל מספר חודשים הם מעבירים את המכתבים שנשלחו לאלוהים לכותל. על פי החוק, הם יכולים להשמיד את המכתבים, אך בגלל הערך שלהם - הם מועברים.