נכדו של רבין לנתניהו: "אתה חייב לנו השלום"

בעצרת לציון 18 שנים לרצח של רה"מ המנוח יצחק רבין, נשא דברים נכדו, שפנה לנתניהו בדרישה לקיים את צוואת סבו: "לראשונה מזה שנים, עומדת לפתחך הזדמנות לפתור את בעיית אירן והפלסטינים". הערכה: כ-33 אלף בני אדם השתתפו באירוע

18 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל: אלפים הגיעו הערב (ש') לעצרת השנתית שמתקיימת בכיכר רבין, תחת הכותרת "זוכרים את הרצח - נאבקים על הדמוקרטיה". לבמה עלה נכדו של רבין, יונתן בן-ארצי, שפנה לראש הממשלה נתניהו ואמר: "סבי נרצח על השלום - ואתה חייב לנו אותו". את העצרת העברנו בשידור ישיר כאן בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לראשונה מזה שנים, עומדת לפתחך הזדמנות מיוחדת במינה לנצל מצב מיוחד בעולם לעשות שלום ולהביא בו-זמנית לפתרון בעיית אירן והפלסטינים - והכל במסגרת אחת ובעידוד של העולם כולו", אמר בן-ארצי, והוסיף: "זה לא יהיה קל או פופולארי, אבל ההיסטוריה תוכיח שמנהיגים נבחנים בשעות לא פופולאריות".

רה"מ יצחק רבין ז"ל (חדשות 2)

"נזכור ולא נשכח את ההפגנות האלימות והקריאות 'רוצח', 'בוגד' ו'שקרן' כלפי ראש ממשלה גיבור ישראל". עוד הוסיף בן-ארצי, כי "כיכר רבין מלאה הערב שוב בדור חדש של צעירים שעוד לא נולד באותו ערב ארור בארבעה בנובמבר 1995. אסור כי יום הזיכרון הזה יהיה עוד יום בשנה. הוא צריך להיות יום שבו אנחנו כאומה צריכים לחשוב איך אפשרנו לעצמנו להגיע למצב הזה".

אלפים הגיעו לטקס בת"א (מארגני העצרת)

"רה"מ חייב לנו השלום". בן-ארצי (חדשות 2)

"לא נאפשר לשכוח את המפגינים שעמדו מול בית ראש הממשלה וקראו לו כי בקרוב ייתלה יחד עם אשתו בכיכר העיר", המשיך בן-ארצי. "נזכור את ההתקפות הפיזיות נגד רכבו ונגד חברי פמלייתו. נזכיר ונלמד על העלונים שקראו להמון לקחת את החוק לידיים ולהדיח את מה שאז קראו 'ממשלת הדמים'. נזכור את כוחו של הגל העכור, שעליו, בסופו של יום, נישא איש קטן ורשע. נזכור את הגוף שהניח בידיו את האקדח, פתח לו את הדלת, הבקיע את הצוהר ואפשר לרוצח מתועב ארור אחד לקום נגד הדמוקרטיה שלנו כאן. נזכור, ולעולם לא נשכח".

ההמונים בכיכר (מארגני העצרת)

18 שנים לרצח (מארגני העצרת)

העצרת השנה התקיימה בסימן שיתוף פעולה נדיר של מרבית תנועות הנוער בישראל, וביניהן: הצופים, הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר, בני עקיבא והמחנות העולים. כמו כן ישתתפו בעצרת גופים ותנועות צעירים נוספים, כגון: תנועת 'דרור ישראל', התאחדות הסטודנטים ותנועת המושבים. להערכת המארגנים, כ-33 אלף בני אדם הגיעו לכיכר.

באירוע לקחו חלק אישי ציבור ואמנים רבים המייצגים חלקים שונים מהחברה הישראלית. בין האמנים המופיעים: אחינועם ניני, אסף אמדורסקי, קובי אוז, להקת "הגרובטרון" ועוד.

במהלך הטקס, שאותו הנחה השחקן משה איבגי, נשאו דברים גם יאיר צבן, מי שהיה שר הקליטה בממשלת רבין, הרבנית הדסה פרומן ואיש התיאטרון יוסי אלפי.