אלמנת הקצין שנרצח: "יש לפעול בעוצמה"

בעוד היא מתאוששת מהאירוע הקשה שעברה בבית החולים, מוניק עופר, אלמנתו של אל"מ שריה (יאיא) עופר שנרצח אתמול עדיין מתקשה לעכל את מות בעלה. "הוא איש מדהים ששתי נבלות הכריעו אותו", אמרה. "לא יודעת אם אחזור לביתי"

בבית החולים העמק בעפולה עדיין מאושפזת מוניק עופר, אלמנתו של אל"מ במיל' שריה (יאיא) עופר, שנרצח על פי החשד על ידי פלסטינים אתמול בלילה, לאחר שעברה ניתוח. היא ממשיכה להתאושש ומצבה מוגדר קל. בשיחה עם עיתונאים הגיבה מוניק לאירועי הלילה שבין חמישי לשישי ואמרה: "המדינה צריכה לקום ולפעול בקיצוניות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אל תשאלו אותי איך אני מרגישה,  תשאלו איך עם ישראל מרגיש", אמרה. "אני לא מעכלת. הוא אהב לעזור, לצחוק, להצחיק ולשמח. הוא היה איש מדהים ששתי נבלות הכריעו אותו".

"אסור לוותר". מוניק בבית החולים (דוברות בית החולים העמק)

מוניק הוסיפה כי "גרנו בראש הבקעה כי זה חלק מבקעת הירדן, ולצדנו ישנם יישובים אחרים. במקומות אחרים בארץ גם יש התיישבות אבל זה לא אומר שבאים ורוצחים אנשים". מוניק ציינה כי לבעלה לא היו יחסים בעייתיים עם אך אחד. "הוא עשה רק דברים חיוביים", אמרה מוניק, "הוא היה בקשר טוב עם כולם".

"זאת האדמה שלנו - אסור לוותר"

כשנשאלה על מה שקרה באותו לילה, אמרה מוניק כי היא מנועה לספר על מה שקרה. גם כשנשאלה על כך שפלסטיני שמר או עבד אצלם, היא לא השיבה משום שאינה יכולה למסור פרטים מהחקירה.

בנוגע לשאלה האם היא רוצה לחזור לביתה שבבקעת הירדן, השיבה: "כרגע אני לא חושבת לחזור לשם, אבל הדעות האידיאולוגיות שיש לי אומרות שאסור לוותר. זאת האדמה שלנו ואנו חיים במדינת ישראל - צריך להבין ולדעת את זה. על פי הסטטיסטיקה, בבקעה היה המספר הכי נמוך של הרוגים ופצועים ממעשי איבה".

חמישה חשודים במעשה נעצרו

"המדינה צריכה לקום ולפעול בקיצוניות כי אם לא כלום לא ישתנה ואסור לנו שאף אחד יפריע לנו בחיינו במדינה שלנו", הדגישה מוניק, כשלצד מיטתה נמצאים בנה ובתה מנישואים קודמים, וכן חברים ומכרים שהגיעו כדי לחזק אותה ולהשתתף בצערה.

בתום סריקות נרחבות של כוחות הביטחון נעצרו אתמול חמישה חשודים במעורבות ברצח עופר, מחוץ לביתו ביישוב ברוש הבקעה בצפון בקעת הירדן. החמישה הועברו לחקירה במתקן כליאה של השב"כ. בשלב זה עדיין לא ברור האם מדובר בפיגוע חבלני או ברצח על רקע פלילי, וכוחות הביטחון ממשיכים בחקירת האירוע.