מלכת השחמט: בת 10 מישראל זכתה באליפות אירופה לנוער

לאחר שהיום התבשרנו על זכייה ישראלית נוספת בפרס נובל, גאווה ישראלית נוספת מגיעה גם מתחום השחמט: אנסטסיה וולר בת ה-10 מגן יבנה זכתה באליפות אירופה לנוער – לאחר שגברה על 76 מתחרות אחרות

גאווה ישראלית בשחמט (פייסבוק)

גאווה ישראלית גם בשחמט: לאחר שנודע היום על זכייה של חוקר ישראלי בפרס נובל בכימיה, כאן בישראל יכולים להיות גאים ומרוצים מהישג נוסף - ומכובד לא פחות. באליפות אירופה בשחמט לנוער שנערכה בעיר בודבה שבמונטנגרו, זכתה הנציגה הישראלית, אנסטיה וולר, במקום הראשון - והיא בת 10 בסך הכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 וולר מגן יבנה גברה על 76 מתחרות אחרות מהיבשת באליפות השחמט לגילאי 8-18. למעלה מ-1000 שחמטאים צעירים מכל רחבי אירופה השתתפו בטורניר היוקרתי.

בתחרות התמודדו 29 נציגים מישראל - בהם גם וולר, שזכתה באליפות השחמט לנערות. אלא שההישג הישראלי לא מסתיים בכך: מרסל אפרוימסקי, לשעבר אלופת העולם לגילאי 12 ו-14, זכתה במדליית כסף לנערות עד גיל 18 - ובנוסף, אורי קובו זכה במקום 4 באליפות אירופה לנערים עד גיל 16.

זכתה במדליית הכסף. אפרוימסקי (chessdom)

לפני כשבוע זכה סגן אלוף העולם בוריס גלפנד מישראל במקום הראשון בתחרות בינלאומית חשובה בפריז ביחד עם שחקן איטלקי. זו הפעם השלישית בשנת 2013 שגלפנד זוכה במקום ראשון או ראשון משותף. עקב הישגיו, עבר גלפנד בדירוג העולמי את אלוף העולם וישי אנאנד, שעמו התמודד ב-2012. בנוסף, זכתה נבחרת ישראל לאחרונה במקום השלישי באליפות העולם בחיבור בעיות שחמט.