בן דהן לאחר המהומה בשבעה: "לא ציפיתי שיסלקו אותי, אלו פרחחים"

שעות לאחר שביקר בביתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל לניחום אבלים והותקף בידי כמה מהנוכחים, התייחס סגן שר הדתות ח"כ אלי בן דהן למהומה. "באתי לנחם וכמה פרחחים צעקו. התנהגות כזו לא מקובלת", אמר בריאיון

לאחר שהגיע לנחם את בני משפחת יוסף על מות הרב עובדיה יוסף ז"ל שלשום וספג צעקות וקללות מכמה נוכחים במקום, הגיב סגן שר הדתות ח"כ אלי בן דהן למהומה. "לא ציפיתי שיסלקו אותי", אמר בן דהן בריאיון לתוכנית "מהדורה ראשונה", "הפרחחים הללו לא מסמלים את מרבית הציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נכנסתי פנימה לנחם את בניו של הרב עובדיה והתקבלתי בצורה מכובדת", תיאר סגן שר הדתות, "יצאתי החוצה, ולצערי כמה פרחחי צעקו". בן דהן הוסיף, כי המשפחה נשארה בתוך האוהל, אבל נכדו של הרב, עו"ד משה שמעוני, יצא מהאוהל וצעק על מי שחוללו את המהומה. "הוא סייע לי לצאת החוצה כדי שלא תהיה תקרית יותר אלימה ורחבה", שחזר סגן השר את שעבר עליו.

"גם אם יש חילוקי דעות - התנהגות כזו לא מוצדקת. לא פעם ולא פעמיים אנחנו היינו מחוץ לממשלה וש"ס הייתה בתוכה ומעולם לא התנהגנו בצורה כזו - מעולם לא צעקנו על מי שנמצא בממשלה ולא פגענו. זה טבעי שיש חילוקי דעות", הוסיף.

לדברי בן דהן, הרב עובדיה זימן אותו בעבר לפגישה עמו - שאף הייתה לבבית וחמה. "הרב ביקש מבנו יצחק יוסף, שמכהן כיום כרב הראשי, שיביא אותי אליו כי הוא שמע עליי ורוצה לפגוש אותי. הייתה לנו פגישה נעימה".

סגן השר הותקף: "הכיפה שלך מזויפת"

מהומה פרצה הבוקר במהלך ביקור ניחום אבלים שערך סגן שר הדתות אלי בן דהן (הבית היהודי) בבית משפחתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל. עם הגיעו לאוהל האבלים שהוקם במקום, הותקף בן דהן בידי מספר חרדים ששיגרו לעברו קריאות גנאי וגידופים כגון: "הכיפה שלך מזויפת", "הרב עובדיה בכה בגללכם חצי שנה, אל תזכיר את שמו".

בעקבות התקרית, שהתרחשה בעת שסגן השר שוחח עם כלי התקשורת מחוץ לסוכת האבלים, הוכנס בן דהן לרכבו ועזב את המקום, עוד לפני שהספיק לפגוש בבני משפחתו של מרן המנוח. מערכת היחסים בין מפלגת הבית היהודי לש"ס רווית מתחים בחודשים האחרונים על רקע תכנית הממשלה לקיצוץ בתקציב הישיבות.

מלשכתו של בן דהן נמסר כי "לאחר התקרית, שוחח חתנו של הרב יוסף עמו והביע את צערו על התקרית. חתנו של הרב אמר כי אותם אנשים אינם מייצגים את כלל הציבור". בלשכת סגן השר הוסיפו כי הם "משוכנעים שמדובר בבודדים שלא מייצגים את הכלל".