משפחת הרב יוסף נערכת לקראת השבעה: "רבבות צפויים להגיע לבית הרב"

במשפחתו של הרב יוסף נערכים לקבל את ההמונים הצפויים לפקוד את אוהל המנחמים בשבעה. במשטרה פועלים בכוננות מוגברת לאבטחתם של המבקרים. דרעי הבוקר: "עם ישראל אמר אתמול את דברו. הרב עובדיה יוסף היה מנהיג"

העולם החרדי מתעורר לבוקר חדש ללא הרב עובדיה יוסף. מספר שעות לאחר שנטמן בבית העלמין בסנהדריה, משפחתו של הרב נערכת לקראת השבעה שתתקיים במהלך השבוע הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החל מהבוקר (ג') יקבלו בני משפחתו של הרב יוסף, בין השעות 10:00-13:00, ובין 16:00-19:00, מנחמים בדירתו הצנועה של הרב ברחוב הקבלן בירושלים, שהפכה למוקד עלייה לרגל לחסידיו.

באוהל האבלים בשכונת הר נוף התקיימה הבוקר תפילת שחרית. בין המשתתפים בה יו"ר ש"ס אריה דרעי. "חשבתי אתמול כל הלילה, למרות העייפות הנוראה, מה הוא היה מבקש מאיתנו היום", אמר דרעי. "ברור לי מעל לכל ספק שהיה רוצה שנקום, נתחזק ונמשיך את המורשת שלו. להמשיך את מוסדות החינוך שלו, להפיץ את התורה ואת היהדות, לקרב, להיות מלוכדים. במסר הזה אני קם. זה נותן לי את הכוח להמשיך הלאה".

אוהל האבלים (שלמה אשכנזי)

"כל מי שהכיר את גדולתו של הרב מבין שלמרות שהיה מנהיג של תנועה פוליטית, היה מעל ומעבר לזה", הוסיף דרעי, שהתייחס גם למספר המשתתפים חסר התקדים בהלוויית הרב. "אין לי ספק שאם היינו מעכבים את הלוויה, היו מגיעים עוד יותר אנשים ומכל העולם. עם ישראל אמר אתמול את דברו. הרב עובדיה יוסף היה מנהיג באמת של עם ישראל, שעשה מהפכה אמיתית בנושא התורה. הוא לקח את ההלכות הקשות ביותר והנגיש אותן לעם בשפה פשוטה, שאולי לא תמיד הבינו ולפעמים גם ביקרו".

כ-850 אלף משתתפים בהלוויית הרב יוסף

אמש ליוו כ-850 אלף בני אדם ליוו את מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס למנוחות. מסע ההלוויה, שהוגדר כגדול ביותר בתולדות המדינה, החל בישיבת פורת יוסף ועבר דרך הרחובות: מלכי ישראל, שמגר, ירמיהו. ההמונים הגיעו לבית העלמין בסנהדריה - שם, לקול בכי וזעקות, נטמן הרב יוסף לצידה של רעייתו מרגלית ז"ל.

עם הגעתם של ההמונים לבית העלמין סנהדריה, ניסו במשך 25 דקות להוציא את המיטה מהניידת, כשמאות חסידים צובאים על הרכב ולא מאפשרים להוציא את המיטה. המשטרה כרזה להמונים כי "הם פוגעים בכבוד המת" - אך דבר לא עזר. כשהוצאה לבסוף המיטה, בגיבוי משטרתי מאסיבי, החל הציבור באמירת פסוקי תהילים ותפילת "שמע ישראל".

המונים במסע ההלוויה בי-ם (חדשות 2)

בהמשך לאירועי אמש, במשטרת ישראל נערכים לקראת ימי השבעה שיערכו בבית הרב בכוננות מוגברת לאבטחת המבקרים ולהסדרת התנועה בכבישי התנועה הירושלמית. במשטרה ציינו כי במהלך מסע הלוויה אמש נדרשו כ-4,000 שוטרים לאבטחה האירוע ולשמירה על הסדר. כ-300 בני אדם נפגעו כתוצאה מהדוחק בסמוך לבית העלמין ולחלקת הקבר. משירותי ההצלה נמסר כי 29 בני אדם פונו לבתי החולים בעיר לאחר שנפגעו מעומס המלווים שהגיעו למקום.

בנו של מנהיג תנועת ש"ס, הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף, ספד לו עם צאתה של ההלוויה מישיבת פורת יוסף, כשהוא נחנק מדמעות: "מה היינו בלי אבא? הוא חיזק את עולם ההלכה בזכותו רבבות לומדים תורה. מי ייתן לנו חליפתו, מי ייתן לנו תמורתו?". בדבריו ביקש להודות לרופאים בבית החולים הדסה עין כרם על שעשו למען אביו. 

"אבא, אבא", זעק בדמעות הבן דוד יוסף, "גידלת אותנו לתורה, זכינו להיות בניך. כל פעם שהיתה לנו שאלה קשה, הכנסת אותנו לעולמה של הלכה". הבן המשיך בבכי: "אבא, את מי נשאל עכשיו? אבא, עם מי נדבר? מה נעשה בשעות הקשות?".

מהומות בישיבת פורת יוסף (AP)

הרב דוד יוסף הוסיף כי "מהיום כולנו נראה אחרת". "עולם לא כמנהגו נוהג, שקעה השמש בצהריים. חושך, חושך - זה מה שאנחנו רואים". הוא סיפר על אב ומנהיג ששקד כל העת על לימוד תורה. "הגית כל יום בתורה יומם ולילה יותר מ-85 שנים של שקידה. כל הזמן ישבת ולמדת, ביום ובלילה. היית השקדן של הדור, לא לחינם היית פוסק הדור".

"שר התורה, אביר הרועים"

הרב ראשי לישראל לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו, ספד לרב יוסף: "שר התורה, אביר הרועים, רבם של כל ישראל וכל בני התורה. מרן לא היה רב של מגזר אחד, הוא היה רב של כל ישראל. הוא לימד אותנו מהו כוחו של הרגע אותו אין לבזבז על דברי חולין שאין בהם ממש. הוא קיים את התורה בעוני, בדחקות ודלות שאין להם שיעור. הוא נתן לנו שיעור כמה שמי שזוכה ללמוד תורה זוכה לדברים הרבה".

הרב לאו קרא להתעלם מהצפיפות והדוחק ולראות את הכבוד האמיתי שעם ישראל חולק לרב עובדיה יוסף בהמוניו. "הוא מאיתנו נסתלק, אבל המורשת של מר"ן חיה. עטרת הכבוד של תורת ישראל בדור הזה. לבו היה פתוח להתיר עגונה, להיות שומע צעקת האביונים".

תוואי מסע ההלוויה (חדשות 2)

יו"ר תנועת ש"ס, הרב אריה דרעי ספד: "אין לנו אבא, אין לנו מנהיג. את מי נשאל? מי יאחד את כולנו? התנועה הקדושה שהקמת בעשר אצבעותייך". עוד הצהיר דרעי: "רבנו, אני מבטיח לך כאן, בשמי ובשם חבריי, אנחנו נמשיך במסירות נפש ביחד כולנו, נמשיך את המפעלים הגדולים שלך. רשת החינוך התורנית, עשרות אלפי לדים - אנחנו נמשיך להילחם בשביל זה, על כל עולם התורה שעומד בסכנה".

בהכנת הידיעה השתתפו כתבי חדשות 2

הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו - הסיקור המלא:

עולים לרגל לקבר ולסוכת האבלים

לוויית הרב: 850 אלף בני אדם - בתמונות

התקשורת החרדית מתעלה מעל המחלוקות ומרכינה ראש

תמה תקופה בפוליטיקה הישראלית: ש"ס בדרך לפיצול

נשיא המדינה פרס: הרב יוסף פעל למעני בסתר

דוחק רב במסע ההלווייה של הרב יוסף: 300 נזקקו לטיפול 

850 אלף מלווים את הרב למנוחות

נתניהו ספד לרב: "יחיד בדורו"

המערכת הפוליטית סופדת לרב עובדיה

 

דרעי וישי בכו: "נותרנו יתומים"

בגיל 93: הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו

הרב עובדיה יוסף בתמונות: מהרבנות למנהיגה הרוחני של ש"ס

צפו: דבריו האחרונים של הרב יוסף