המפכ"ל: "ההלוויה עלולה להסתיים באסון"

כשברקע 500,000 בני אדם שהגיעו למסע הלוויתו של הרב יוסף, דוחק וצפיפות וחשש מקריסת גגות בתים - התריע מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו מפני אסון. "זו סכנת חיים של ממש", קרא דנינו וביקש למען כבוד המת להימנע מפיקוח נפש

בעוד יותר מ-500,000 בני אדם מתגודדים בצפיפות בישיבת פורת יוסף ועל הגגות, לקראת צאתו של מסע ההלוויה, התריע הערב (ב') מפכ"ל המשטרה מפני נפגעים. "ההלוויה עלולה להסתיים באסון", קרא רב-ניצב יוחנן דנינו, "זו סכנת חיים של ממש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במד"א וב"איחוד הצלה" דיווחו עד כה על כ-40 פצועים בשל תנאי הצפיפות וחשש מקריסת גגותיהם של הבתים עליהם ניצבים המונים לאורך תוואי מסע ההלוויה. "ההמונים האלה הם בדרך שבה כרגע הם מקובצים מסכנים את שלומם ושלומם של אחרים", הזהיר המפכ"ל. "הבקשה שלנו והדרישה שלנו, למען כבודו של המת צריך לראות שעושים הכל כדי להימנע מפיקוח נפש ופגיעה".

המפכ"ל דנינו ציין כי ביקש לכרוז לאזרחים שנתלו על אנטנות כדי לצפות בהלוויה לרדת מהמקום. "מסע ההלוויה צריך לצאת לדרך ויש לאפשר לרכב המוביל לנסוע. כולם צריכים להגדיל ראש ולתת למסע לעבור כמו שצריך, לא להצטופף לקראתו".

במגן דוד אדום ובפיקוד העורף פרוסים באזור כולו מחשש לקריסת גגותיהם של המבנים הישנים. לפי שעה, האזור הולך ומתמלא מאמינים והמשטרה מתקשה להשליט סדר במקום.

מסע ההלוויה  ייצא לדרכו מישיבת פורת יוסף דרך הרחובות: מלכי ישראל, שמגר, ירמיהו ובר אילן עד לבית העלמין בסנהדריה - שם ייטמן הרב לצאת רעייתו מרגלית ז"ל. בני משפחתו של הרב כבר עלו על אמבולנס של "איחוד הצלה" בדרכם להלוויה, בעוד מאות מתגודדים ליד ביתו של הרב יוסף ברחוב הקבלן בירושלים.

הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו - הסיקור המלא:

דרעי וישי בכו: "נותרנו יתומים"

הלווית הרב יוסף: כבישים רבים ייחסמו

נתניהו ספד: "היה ענק בתורה ובהלכה"

בגיל 93: הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו

הרב עובדיה יוסף בתמונות: מהרבנות למנהיגה הרוחני של ש"ס

צפו: דבריו האחרונים של הרב יוסף