דוחק רב במסע ההלווייה של הרב יוסף: 300 נזקקו לטיפול רפואי

מאות אלפים השתתפו במסע ההלווייה של הרב עובדיה יוסף. המונים נאספו על הגגות לאורך תוואי ההלוויה ובמשטרה חוששים מקריסת מבנים. 300 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי כתוצאה מהדוחק. פרמדיקים יילדו אישה במהלך ההלוויה. מאות שוטרים נפרסו לאורך הנתיב

המונים התקבצו על הגגות (חדשות 2)

כ-850 אלף בני אדם הגיעו למסע ההלוויה של מנהיג תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף. במקום פרצו מהומות רבות בשל הלחץ והדוחק, ובמד"א מדווחים כי 300 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי לאחר שנפגעו באורח קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

15 מהם פונו באמבולנסים לטיפול בבתי החולים בירושלים. "כל הפצועים הינם באורח קל וסובלים מהתעלפויות, חולשה, חבלות קלות וקשיי נשימה מהדוחק הרב", נמסר ממד"א, וחלקם אף סובלים מחתכים בגופם". במהלך ההלוויה אישה כרעה ללדת והפרמדיקים סיייעו לה ללדת בן זכר.

"אני פונה לציבור להימנע מסכנות וקורא שלא לטפס על גגות, עמודי חשמל, תחנות אוטובוס ורכבים", קרא מנכ"ל מד"א אלי בין, "מדובר בסכנה ובמד"א חוששים מאסון נוסף חס וחלילה".

ארגון "איחוד הצלה" סיכם עם הנהלת מרפאות טר"ם באיזור ירושלים על שיתוף פעולה מיוחד לטובת מאות אלפי המשתתפים בהלווייה. כל אדם שיזדקק חלילה לטיפול רפואי במהלך ההלוויה ויטופל באמבולנס "איחוד הצלה" יוכל לגשת לאחר הטיפול עם טופס האירוע שיימסר לו למרפאת טר"ם הקרובה, שם יזכה לקבל את המשך הבדיקה והטיפול ללא עלות. המרפאות ממוקמות בכניסה לעיר - רחוב ירמיהו, בביה"ח ביקור חולים, ברחוב ינובסקי 3 בתלפיות, וברחוב הגדוד העברי.

משתתפים רבים התאספו על הגגות לאורך תוואי מסע ההלוויה, והמשטרה קראה להמונים לרדת מהגג - מחשש לקריסה. במגן דוד אדום ובפיקוד העורף פרוסים באזור כולו מחשש לקריסת גגותיהם של המבנים הישנים.

המפכ"ל: "ההלוויה עלולה להסתיים באסון"

מפכ"ל המשטרה הזהיר כי "ההלוויה עלולה להסתיים באסון". רב-ניצב יוחנן דנינו הוסיף כי העמידה על הגגות היא סכנת חיים של ממש. "הבקשה שלנו והדרישה שלנו, למען כבודו של המת שהחא שצריך לראות שעושים הכל כדי להימנע מפיקוח נפש ופגיעה", אמר. המפכ"ל דנינו ציין כי ביקש לכרוז לאזרחים שנתלו על אנטנות כדי לצפות בהלוויה לרדת מהמקום. "יש לאפשר לרכב המוביל לנסוע. כולם צריכים להגדיל ראש ולתת למסע לעבור כמו שצריך, לא להצטופף לקראתו".

מסע ההלוויה יצא לדרכו בשעה 18:00 מישיבת פורת יוסף דרך הרחובות: מלכי ישראל, שמגר, ירמיהו ובר אילן עד לבית העלמין בסנהדריה - שם ייטמן הרב לצאת רעייתו מרגלית ז"ל. בשל ההמון הרב, הרכב ובו ארון הקבורה מתקשה לפלס את דרכו ומתקדם בקצב איטי.

המשטרה: כחצי מיליון הגיעו למקום (כיכר השבת)

בשעות הצהריים, בתדרוך עיתונאים דרמטי, הודיעו נציגי בית החולים הדסה עין כרם על מותו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס. "אנחנו מודיעים בצער רב על פטירתו של מר"ן, נשיא מועצת חכמי התורה, הגאון הרב חיים עובדיה יוסף", אמרו נציגי בית החולים הדסה. "אנו מבקשים להודות לצוות בית החולים, לרופאים, לאחיות וכל העובדים על הטיפול המסור ברב, ימים כלילות בשבועות והחודשים האחרונים. הצוות נלחם על חייו עד רגעיו האחרונים. אנו מרכינים ראש יחד עם כל בית ישראל על לכתו".

מיד עם פרסום ההודעה פרצו עשרות מתומכי הרב שהתקבצו בבית החולים בבכי תמרורים שנשמע ברחבי בית החולים. גם יושב ראש ש"ס אריה דרעי וח"כ אלי ישי שהגיעו לבית החולים פרצו בבכי כשהגיעה הבשורה המרה. "נותרנו יתומים", אמרו. בבית החולים החלו המאמינים להעביר ביניהם מספריים ולקרוע את בגדיהם לאות אבל.

הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו - הסיקור המלא:

דרעי וישי בכו: "נותרנו יתומים"

הלווית הרב יוסף: כבישים רבים ייחסמו

נתניהו ספד: "היה ענק בתורה ובהלכה"

בגיל 93: הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו

הרב עובדיה יוסף בתמונות: מהרבנות למנהיגה הרוחני של ש"ס

צפו: דבריו האחרונים של הרב יוסף